Acil yardım!!!

haylaz

Yeni Üye
Kuşumun ayaginda böyle birşey çıktı ne olduğunu anlayamadim bulunduğumuz bölgede veteriner hekim yok melesef ne yapmalıyım kuşumun üç. Tane yumurtası ve bir tane bir haftalık yavrusu var sürekli yarayla uğraşıp kanatıyor ne yapmam lazım bilen yarsa lütfen yardımcı olabilir mi banaScreenshot_2023-05-24-02-36-00-760_com.miui.gallery.jpg

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bölgenin temizlenmesi gerekiyor. Orayla ugrasmasinin bir sebebi olmalı. Örneğin bir saç veya ipin dolaşması gibi. Ardindan teramycin gibi deri pomadlari kullanılmalı. Devamlı orayla oynadığı için boyunluk takmak en sağlıklisi olur ama bebek bakiyor dediniz. Herhangi bir veterinere götürüp o bölgeyi temizlemesini ve geçici bir çözüm bulabilirsiniz

haylaz

Yeni Üye
Bölgenin temizlenmesi gerekiyor. Orayla ugrasmasinin bir sebebi olmalı. Örneğin bir saç veya ipin dolaşması gibi. Ardindan teramycin gibi deri pomadlari kullanılmalı. Devamlı orayla oynadığı için boyunluk takmak en sağlıklisi olur ama bebek bakiyor dediniz. Herhangi bir veterinere götürüp o bölgeyi temizlemesini ve geçici bir çözüm bulabilirsiniz
Götürdük bu tane veterinere ama hiç bir mudahale yapmadı yarayi temizleyip teramycin surmemizi önerdi bende o şekilde yaptım boyunluk taktim ama bu seferde yuvaliga giremedi başka bir çözüm bulmaya calisacam ilginiz için teşekkür ederim