Acil yardımcı olabilir misiniz?

sevdapapağanım

Yeni Üye
Arkadaşlar 4 yaşlarında erkek sevda papağanım var. 2 yıldır sürekli kaşınıyor. Hatta bazen öyle bir kaşınıyor ki çığlık atıyor canı yandığı için. Bazen de kaşıdığı yeri kanatıyor. Geçen sene kuş veterinerine götürdüm ne olduğunu anlamadı. Evde tedavi etmeye çalıştık işte antibakteriyel kremler vs. o da işe yaramadı. Kafesinde her şey de mevcut. Kalamar taşı, kumu, vitamini vs. Bir türlü çözemiyorum hayvanın sorununu. İki gündür de kokuyordu kanatlarının altına bir baktım vücudu neredeyse çürümüş durumda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şu anki durumunun fotoğrafını ekledim.

Ekli dosyalar

• IMG_20231115_152940.jpg
    IMG_20231115_152940.jpg
    491.2 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20231115_152918.jpg
    IMG_20231115_152918.jpg
    422.7 KB · Görüntüleme: 10
  • IMG_20231115_153039.jpg
    IMG_20231115_153039.jpg
    465.4 KB · Görüntüleme: 10
2 yıl uzun bi süre ve cani yaniyor demissiniz.Nerede yasiyosunuz?eger tanidigim veteriner varsa yonlendire bilirim belki.cunku evde tedavi edilecek durum da degilki,çürüme olmasi vs.
Gaziantep'de yaşıyorum. Kuş veterineri bulamıyorum doğrusu. Bulduklarımsa para çarpmaya çalışan veterinerler oluyor. Bir işlem yapmadan, iki göz ucuyla bakıp 600 lira isteyen gördüm.

Arkadaşlar 4 yaşlarında erkek sevda papağanım var. 2 yıldır sürekli kaşınıyor. Hatta bazen öyle bir kaşınıyor ki çığlık atıyor canı yandığı için. Bazen de kaşıdığı yeri kanatıyor. Geçen sene kuş veterinerine götürdüm ne olduğunu anlamadı. Evde tedavi etmeye çalıştık işte antibakteriyel kremler vs. o da işe yaramadı. Kafesinde her şey de mevcut. Kalamar taşı, kumu, vitamini vs. Bir türlü çözemiyorum hayvanın sorununu. İki gündür de kokuyordu kanatlarının altına bir baktım vücudu neredeyse çürümüş durumda. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şu anki durumunun fotoğrafını ekledim.
Cok gecmis olsun. Sarı kantaron yagi bulabilirseniz faydasi olur diye dusunuyorum. İnternetten arastirin hem doğal, hemde bir cok faydasi var. Onu yavrunun bu tuylerinin dokulen yerlerine guzelce surersiniz gunde 2-3 kez. Tabi ki oncelik mümkünse anlayan bir kanatli uzmanına görünmesi. İnsallah en kisa zamanda iyilesir.

Cok gecmis olsun. Sarı kantaron yagi bulabilirseniz faydasi olur diye dusunuyorum. İnternetten arastirin hem doğal, hemde bir cok faydasi var. Onu yavrunun bu tuylerinin dokulen yerlerine guzelce surersiniz gunde 2-3 kez. Tabi ki oncelik mümkünse anlayan bir kanatli uzmanına görünmesi. İnsallah en kisa zamanda iyilesir.
Teşekkür ederim. Kırmızı kantaron yağı olur mu?

Kantaron yağı dikkatli kullanılması gerekiyor. Stres kaynaklı kendisine zarar veriyor olmalı. Boyunluk takıp hasarlarin iyileştirilmesi lazım.

Pelit veterinere gidin veya toprak vet
Bu konuda da bir düzeltme yapmam gerekiyor.Pelit veterineri cerrahi acil bir müdahale dışında ASLA tavsiye etmiyorum.Bilgileri yetersiz yanlış ilaç tedavisi uyguluyorlar.İlgileri de yetersiz.Antep için toprak veteriner en iyisi,en azından kendilerini aşan durumlarda işin ehline yönlendiriyorlar ve asla ticari gözle bakmıyorlar.