Acill!! Yardım!! Sultan papağanımın göz çevresi kızarık

Aybkeee

Yeni Üye
Herkese merhaba, sultan papağanım 3 aylık yaklaşık bir hafta önce burun bölgesinde hafif şişlik ve kızarıklık gördüm, her ihtimale karşı yayılma olmasın diye teramcyn deri pomadı sürdüm ancak gün geçtikçe göz çevresine ağız bölümüne yayıldı, cildinde kuruluk yok ayaklarında bir problem yok ya da bir tüy dökme problemi, halsizlik, iştahsızlık, uykuya meyil de yok her kuş gibi arada ishal oluyor ama yemek yiyince ve vitamin takviyesiyle gün içerisinde kendine geliyor sadece son zamanlarsan kafasını kanatlarının arasina koyup uyuma eğiliminde, krem sürmek için elimi kızarık bölgeye doğru götürünce hassasiyet belirtileri var, biraz da kilo kaybı var ancak iştahı yerinde, bugün aldığım petshop a götürdüm anlar diye sanki burnu tıkanık gibi belki üst solunum yolu problemi vardır dedi ilaç verdi"apex , axtım" ilacı verdim bir kaç yudum aldi, bir başka yöntem olarak eğer göz enfeksiyonu ise genta damlat dedi bugün onu da yaptım ancak tam teşhis koyamadı bende yanlış bir tedavi ise devam etmek istemiyorum, sizlere sormak istedim buraya kuşun fotoğrafını da paylaşıcam bilen varsa yardımcı olursanız çok sevinirim , herkese iyi günler. (Fotoğraftaki göz kısıklığı tam uykuya dalacakken çektim o yüzden )

merhaba geçmiş olsun. Görsel göremedim. :(
Teşekkür ederim , bir yükleme problemi oldu sanırım tekrar gönderiyorum fotoğrafları, gözünun kızarıklığıni , dışkılama fotoğraflarını da bırakıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20220301_145443-min.jpg
    IMG_20220301_145443-min.jpg
    779.8 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20220301_145428-min.jpg
    IMG_20220301_145428-min.jpg
    743 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20220301_183648-min.jpg
    IMG_20220301_183648-min.jpg
    640.3 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20220301_183703-min.jpg
    IMG_20220301_183703-min.jpg
    586.5 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Göz mantarı gibi bir durum değimiş de kızarıklık tüy patlatmasında zorlandığından gibi. Bir de uğraşıyor belli ki orayla. Bir kaç güne düzelmesi gerekir. Kullandığınız ürünlerin iyi gelmesi gerekirdi. Dışkıları ise temiz ancak biraz yeşillik yemeye ihtiyacı var gibi ya da k vitamini yönünden zengin bir ürün. Örneğin brokoli gibi.

Göz mantarı gibi bir durum değimiş de kızarıklık tüy patlatmasında zorlandığından gibi. Bir de uğraşıyor belli ki orayla. Bir kaç güne düzelmesi gerekir. Kullandığınız ürünlerin iyi gelmesi gerekirdi. Dışkıları ise temiz ancak biraz yeşillik yemeye ihtiyacı var gibi ya da k vitamini yönünden zengin bir ürün. Örneğin brokoli gibi.
Teşekkür ederim yorum için , bir başka arkadaşım göz çevresi kızarıklığı için ornispecial önerdi ama hiçbir fikrim yok ilaç hakkında , bilginiz var mı ya da önerir misiniz ?

Orni daha çok solunum yolu problemlerinde kullanılıyor. Şuanki şişlik durumunuz çok daha başka gibi. Bu nedenle öyle bir durumunuz yok gibi görünüyor ancak video çekip youtube üzerinden yüklerseniz kontrol ederim tekrardan. Solunum yolu problemlerinde kuyruk atma, tıslama gibi belirtiler olabilir.
O bölgede çıkabilen kistler var. Bu tarz bir yapı ise mutlaka veterinere göstermek gerekiyor :(

Orni daha çok solunum yolu problemlerinde kullanılıyor. Şuanki şişlik durumunuz çok daha başka gibi. Bu nedenle öyle bir durumunuz yok gibi görünüyor ancak video çekip youtube üzerinden yüklerseniz kontrol ederim tekrardan. Solunum yolu problemlerinde kuyruk atma, tıslama gibi belirtiler olabilir.
O bölgede çıkabilen kistler var. Bu tarz bir yapı ise mutlaka veterinere göstermek gerekiyor :(
Tamamdır teşekkür ederim , umarım kistsel bir durum değildir. Ben bir kaç zaman daha tedavisine devam edeyim iyi akşamlar ??‍♀️