iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Ağız açma- yalama

Caglaky

iyikus.com Üyesi
Mesajlar
2
Tepki puanı
2
Yaş
22
Konum
İstanbul
Merhaba muhabbet kuşum ara ara ağzını açıp kapatıyor 1aydır ama genel hali iyi olduğu için bir şey yoktur diye düşünmüştüm bu aralar fazla yapmaya başladı hem ağzını açıp kapatıyor hemde salıncağını oyuncağını yalıyor kuyruk sallaması da oluyor aşırı değil normal bir şekilde astım mı olabilir acaba ama yalamasının sebebi nedir?
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,799
Çözümler
35
Tepki puanı
10,449
Yaş
29
Konum
Ankara
Birçok şey olabilir. Kuşunuzdan bir fotoğraf yada video paylaşmanız mümkün müdür?
Bir kuşun, (Ses örneğini dinleyiniz, wav dosyası, 95 kB) solunum hastalığında, tipik sayılan ve her nefeste duyulan bir ses algılayabiliriz. Hasta kuşlarda, her nefes alıp verişinde kuyruğu aşağı yukarı hareket ederken göğsünde bir "Pompalama" hareketi gözlenebilir.

Ağzını kusacakmış gibi açıp kapıyorsa eş ihtiyacı olduğuna işarettir. Tüy bakımının hemen sonrasında ağza yapışan kepek vs. nedeniyle de yapabilir, normaldir. Ancak çok iyi gözlemlenmelidir. Eğer herhangi bir hastalık söz konusu olduğunu düşünüyorsanız alttaki linki incelemenizi öneririm.
Muhabbet Kuşum sürekli Ağzını açıp kapatıyor
 
Son düzenleme:
Üst Alt