iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Agrasif muhabbet kuşu

GüzelKuş

Forum Sakini
Katılım
4 Tem 2017
Mesajlar
1,047
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Arkadaşlar devamlı bu sorular belki sıktı sizi ama durum her gün daha da kötüye gidiyor muhabbet kuşunu 1 aylıkken aldım aldığım dada sinirli bir yapısı vardı şimdi 3,5 aylık ve bu zamana kadar ne yaptıysam hiç biri zerre kadar ise yaramadı kuş çok agrasif ve sinirli kafes tabanında bir sürü tüy çıktı kendimi kopardı bilmiyorum ama kafes dışında bana geliyor ama ısırma huyu bütün bu bağı koparıyor çünkü ısırınca elimi parmağımı bırakmıyor adeta bir köpek gibi sıkıyor elimle yemde yedirdim meyve de yedirdim banyo da yaptırdım ama malesef nankör mü bilemedim 2,5 aydır bana alışmasında sıkıntı yok ama kafese yaklaşınca hemen savunma pozisyonu alıyor eskiden bu kadar değildi son 1,5 aydır iyice çileden çıktı hani dışarı da yaşasa 40 kere salmıştım o derece belki bana besleme kardeşim sabrın yoksa diyeceksiniz ama bu öyle birşey değil benim kuzenim dede var arkadaş zerre hayvan sinir etmiyor insanları kaldı ki bu herkesin başına da gelmiyordur 1 aylıkken sinirli olan kuş dan bahsediyorum arkadaşlar dikkat edin bu kuş istiyor ki benim yanıma pek kimse gelmesin kafama göre takılayım.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
9,024
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
İnsanlar gibi düşünün. Binbir türlü huya sahip kuş var. Aynı olmalarını bekleyemeyiz. Büyük ihtimal kuşunuz dişi. Erkek kuşlara göre daha agrasif ve korumacı olabiliyorlar. Anladığım kadarıyla biraz güven sorunu var size karşı ya da başlangıçta izin verdiğiniz için ısırmasına onu alışkanlık haline getirmiş. Isırmayaa başladığında hafifçe yüzüne üfleyerek önlemeye çalışabilirsiniz. Fakat epey çabalamanız gerekecektir.

* Tavsiyem yanına bir eş almanız. Zaman içerisinde bu huyunu azaltacaktır.
 
Son düzenleme:
Üst Alt