Ağzında akıntı

keasy1

iyikus.com Üyesi
iyi günler kuşumun ağzında böyle bir şey fark ettim acaba kursak mantarı mı?

Ekli dosyalar

• 010879C7-08F7-40A7-A016-C83FE32CCBE6.jpeg
    010879C7-08F7-40A7-A016-C83FE32CCBE6.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 11

keasy1

iyikus.com Üyesi
ve bi kafeste iki kuşum var beyaz dişi olan yavru sayılır. erkek 2 yaşında ara sıra eşleşme belirtisi olarak kusuyordu kumlukta bunu gördüm hangisi yaptı bilmiyorum ama kursak mantarındaki kusuş gibi mi?

Ekli dosyalar

• 05B2A5F1-FA4E-4251-927E-E684DDD4C209.jpeg
    05B2A5F1-FA4E-4251-927E-E684DDD4C209.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 11
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yok hayır. Bu besleme, kızgınlık kusmuğu. Kursak sorunlarında çıkan tohumlar genelde kırık oluyor. Kuşlar bir tepe oluşturacak kadar aynı kısıma kusabiliyor. Kursak mantarı olanlarda yüz maskesi lekeleniyor. Sağa sola saçılıyor kafalarını salladıkları için. Ağızında göremedim ben bir şey.

Oyla 0

keasy1

iyikus.com Üyesi
anladım teşekkürler. peki daha küçük diye biliyorum ben kızgınlık döneminde mi şu an ?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Henüz kızgınlık evresinde değil lakin kuşlar 3. ayından itibaren bu tip kusma durumlarına başlayabiliyor. Ayrıca yem bayatsa ya da fazla tükettiyse de yapması olağan. Yinede böyle durumlarda bir kür yapmak sağlıklı olacaktır. Bu kürü yılda 2-3 kez belirli dönemlerde tekrarlayabilirsiniz.
Örneğin triflucan ya da flucan temin ederseniz eczaneden 4-5 gün boyunca kullanarak iç parazitleri kontrol altına alabilirsiniz. Ardından vitamin ve probiyotik desteği sağlamanız gerekir. Kursak mantarı sorunlarında kullandığımız bir ürün bu ilaç.

Oyla 0

keasy1

iyikus.com Üyesi
Henüz kızgınlık evresinde değil lakin kuşlar 3. ayından itibaren bu tip kusma durumlarına başlayabiliyor. Ayrıca yem bayatsa ya da fazla tükettiyse de yapması olağan. Yinede böyle durumlarda bir kür yapmak sağlıklı olacaktır. Bu kürü yılda 2-3 kez belirli dönemlerde tekrarlayabilirsiniz.
Örneğin triflucan ya da flucan temin ederseniz eczaneden 4-5 gün boyunca kullanarak iç parazitleri kontrol altına alabilirsiniz. Ardından vitamin ve probiyotik desteği sağlamanız gerekir. Kursak mantarı sorunlarında kullandığımız bir ürün bu ilaç.
flucan aldım eczaneden içinde tek bi kapsül var kapsülü açıp 1 litre suya karıştırıyordum değil mi? ve vitamin olarak eczaneden kolayca bulabileceğim ne önerirsiniz? flucanı ve vitamini kaç gün vereceğim bir de yanındaki 2 yaşındaki kuş da aynı suluktan içiyor flucan içmesinde sorun yok değil mi? bilgilendirirseniz sevinirim

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Supravit ve polivit kullanılabilir elbette. Sularına ya da mamalarına belirli oranda verilebilir. Flucan 1 lt suya verilmesi uygun olur. Örnek bir kullanım videosu. Oda kullanabilir. İkisi içinde kür niteliğinde. Bu süreçte kafesten kuş kumu çıkartmanız gereklidir. Birde ilaç verirken vitamin vermezseniz daha sağlıklı olacaktır. İlaç kullanımı 4-5 süreli olabilir. Ardından vitamin ve özellikle probiyotik (kuşlar için) desteği sağlamalısınız.

Oyla 0