Akarsid Bit Tozu Hakkında İncelemem ve Kullanımı

Akifcik

Veteran
Merhabalar,

Son günlerde, kuşların bulunduğu odanın parkelerinde bazı akarlara rastladım. Ben onları temizledikçe, sanki onlar daha da çoğalıyorlardı. En sonunda artık bir akar ilacı almaya karar verdim. İnternette araştırmaya başladım ve gözüme Mistav isimli ilaç firmasının, "Akarsid" ürünü takıldı. Hem oda içinde, hem kafes tabanında ve diplerinde, hem de yuvalık içinde vs. kullanılabiliyormuş. Satılan sitelerdeki kullanıcı yorumlarına baktım ve kullanıcıların %90-95'i çok memnun olduklarını yazmışlardı. Tabi ben de Akarsid ile ilgili bir makale aradım fakat kimse bununla ilgili bir paylaşımda bulunmamıştı. Bugün bu incelemeyi en ince ayrıntısına kadar ben yapacağım, iyi okumalar?

500 Gram Akarsid Bit Tozu, İlk olarak şu şekilde bir plastik kutuda geliyor. Yanına standart 100ml bir suluk koydum ki boyutunu daha iyi kavrayabilin☺️
Screenshot_2021-05-05-15-14-08-800_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Kutunun kapağını açtığımda içinden yeni bir kapak daha çıkıyor, bu bilgiyi ne yapacaksınız bilmiyorum ama göstereyim istedim??‍♂️

Screenshot_2021-05-05-15-14-10-200_com.google.android.apps.photos~2.jpg

İkinci kapağı da açınca, şu şekilde topaklanmış toz gibi bir şeyler gördüm ve bunu nasıl serpeceğim ovalanması mı gerekiyor acaba diye düşündüm. Bu arada kokusunun kötü olduğunu söyleyemem. Neredeyse hiç kokmuyor diyebilirim, tabi kişiden kişiye farklılık gösterebilir ?

Screenshot_2021-05-05-15-14-11-810_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Ürünü serpmek için elimde olan ölçü kaşığını ürünün içine batırdığımda, aslında sıva tarzında krema gibi bir ürün olduğunu öğrendim. Görüntüsü şu şekilde;Screenshot_2021-05-05-15-14-13-477_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Bu da kaşıktaki görüntüsü;Screenshot_2021-05-05-15-14-15-400_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Ben ne olur ne olmaz, tedbir amaçlı olarak yuvalık içinde de kullanmak istedim. Kaşık ile aldığım Akarsid'i yuvalığın tabanına döktükten sonra, kaşığın arka tarafı ile güzelce yaydım. Bunu pastaya krem şanti sürmek gibi düşünebilirsiniz, tamamen aynı olay.. Tabi ben biraz beceriksiz olduğum için, aralarda boşluklar kaldı. Ama zararı olmaz herhalde??‍♂️
Screenshot_2021-05-05-15-14-18-729_com.google.android.apps.photos~2.jpg

Evet, en sonunda ise yuvalığın folluğunu aynı şekilde koyuyorum ve işlem tamamlanmış oluyor?
Screenshot_2021-05-05-15-14-20-624_com.google.android.apps.photos~3.jpg

Akarsid'in kullanımı bu şekildeydi. Okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir?

baytogi

Forum Sakini
selam,ben akartox kullanıyorum yaz kış yavruluklar dahil heryere,ama dikkatimi çekti yuvalığın tabanına aşırı koymuşunuz,ben boya fırçası ile her yere sürüyorum tabi bu kadar yoğun şekilde değil,ayrıca yavruların olduğu bölüme çam talaşı ve akartox uygulaması yapıyorum, şükür ki şuana kadar rastlamadım o minik arkadaşlara bakalım nolcak.saygılar

Akifcik

Veteran
Evet Akartox ile Akarsid arasında ikilemde kalmıştım ve kullanıcı yorumlarına göre Akarsid'i seçtim. Kullanımında tabana 1 cm olacak şekilde yayılması gerekiyor yazıyor. Haklısınız biraz fazla kullanmış olabilirim, ürünü yeni kullandığım için daha tam kavrayamadım ve tabana tamamen yayayım derken dozu biraz kaçırmışım sanırım ? Ama problem olmaz diye düşünüyorum ?

Akifcik

Veteran
ayrıca yavruların olduğu bölüme çam talaşı ve akartox uygulaması yapıyorum,
Evet benim kullanmış olduğum Talaş da kemirgenler için olan sıradan talaş değil. Bit pire tutmayan, kuşlar için siyah çam talaşından kullanıyorum. Akarsid folluğa değil, yuvalığın tabanına kullanılmalı diye biliyorum, ilacın kendisinde de bu şekilde yazıyor. Yanlışım varsa düzeltin.

baytogi

Forum Sakini
Evet benim kullanmış olduğum Talaş da kemirgenler için olan sıradan talaş değil. Bit pire tutmayan, kuşlar için siyah çam talaşından kullanıyorum. Akarsid folluğa değil, yuvalığın tabanına kullanılmalı diye biliyorum, ilacın kendisinde de bu şekilde yazıyor. Yanlışım varsa düzeltin.
yuvalığın içinede koyulabiliyor tabi çook yoğun şekilde değil göz kararı talaşlar ile birlikte,ayrıca bu kullandığımız tozların doğal olduğu kuşlara zarar vermediğini araştırmıştım hatta yemlerde börtü böcek oluşmaması için bile kullanıyor diye okumuştum.

Akifcik

Veteran
birlikte,ayrıca bu kullandığımız tozların doğal olduğu kuşlara zarar vermediğini araştırmıştım
Evet kuşlar bu Akartox/Akarsid tozları yediklerinde bir sorun yaşamıyorlarmış. Fakat yeme katmak bana pek mantıklı gelmiyor.
yuvalığın içinede koyulabiliyor tabi çook yoğun şekilde değil göz kararı talaşlar ile birlikte
Tozu Folluğa koyduğumuzda yavrulara bulaşma ve hatta ağzına yapışma ihtimali var. Dolayısıyla yavru nefessiz kalıp ölebilir. Bence yuvalık tabanına yaymak yeterli olur, maceraya gerek yok diye düşünüyorum.

GülşahKandemir

Forum Sakini
Merhabalar,

Son günlerde, kuşların bulunduğu odanın parkelerinde bazı akarlara rastladım. Ben onları temizledikçe, sanki onlar daha da çoğalıyorlardı. En sonunda artık bir akar ilacı almaya karar verdim. İnternette araştırmaya başladım ve gözüme Mistav isimli ilaç firmasının, "Akarsid" ürünü takıldı. Hem oda içinde, hem kafes tabanında ve diplerinde, hem de yuvalık içinde vs. kullanılabiliyormuş. Satılan sitelerdeki kullanıcı yorumlarına baktım ve kullanıcıların %90-95'i çok memnun olduklarını yazmışlardı. Tabi ben de Akarsid ile ilgili bir makale aradım fakat kimse bununla ilgili bir paylaşımda bulunmamıştı. Bugün bu incelemeyi en ince ayrıntısına kadar ben yapacağım, iyi okumalar?

500 Gram Akarsid Bit Tozu, İlk olarak şu şekilde bir plastik kutuda geliyor. Yanına standart 100ml bir suluk koydum ki boyutunu daha iyi kavrayabilin☺️
Ekli dosyayı görüntüle 16636

Kutunun kapağını açtığımda içinden yeni bir kapak daha çıkıyor, bu bilgiyi ne yapacaksınız bilmiyorum ama göstereyim istedim??‍♂️

Ekli dosyayı görüntüle 16637

İkinci kapağı da açınca, şu şekilde topaklanmış toz gibi bir şeyler gördüm ve bunu nasıl serpeceğim ovalanması mı gerekiyor acaba diye düşündüm. Bu arada kokusunun kötü olduğunu söyleyemem. Neredeyse hiç kokmuyor diyebilirim, tabi kişiden kişiye farklılık gösterebilir ?

Ekli dosyayı görüntüle 16638

Ürünü serpmek için elimde olan ölçü kaşığını ürünün içine batırdığımda, aslında sıva tarzında krema gibi bir ürün olduğunu öğrendim. Görüntüsü şu şekilde;Ekli dosyayı görüntüle 16639

Bu da kaşıktaki görüntüsü;Ekli dosyayı görüntüle 16640

Ben ne olur ne olmaz, tedbir amaçlı olarak yuvalık içinde de kullanmak istedim. Kaşık ile aldığım Akarsid'i yuvalığın tabanına döktükten sonra, kaşığın arka tarafı ile güzelce yaydım. Bunu pastaya krem şanti sürmek gibi düşünebilirsiniz, tamamen aynı olay.. Tabi ben biraz beceriksiz olduğum için, aralarda boşluklar kaldı. Ama zararı olmaz herhalde??‍♂️
Ekli dosyayı görüntüle 16641

Evet, en sonunda ise yuvalığın folluğunu aynı şekilde koyuyorum ve işlem tamamlanmış oluyor?
Ekli dosyayı görüntüle 16642

Akarsid'in kullanımı bu şekildeydi. Okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım yardımcı olabilmişimdir?
Peki sonucunda o küçük yaratıklardan eser kaldı mı? Boyutu iyimiş. Ben daha önce bir siteden toz almıştım aynı sizin gibi kullandım. Kıvamı krem şanti gibi görünmeseydi iyiydi ?

Akifcik

Veteran
Peki sonucunda o küçük yaratıklardan eser kaldı mı? Boyutu iyimiş. Ben daha önce bir siteden toz almıştım aynı sizin gibi kullandım. Kıvamı krem şanti gibi görünmeseydi iyiydi ?
Evet şuan için yuvada herhangi bir akara rastlamadım:) Ama kuş odasındaki, parkelerde çok fazla akar olduğu için orada kullandım ve bugün kontrol ettiğimde büyük çoğunluğu gözükmüyordu, 3-5 tanesi de hareket etmiyordu. Sanırım işe yarıyor, kesin bir şey söylemek için uzun vadede gözlemlemek isterim? Şuanki deneyimime göre, ürünü tavsiye ederim?

GülşahKandemir

Forum Sakini
Evet şuan için yuvada herhangi bir akara rastlamadım:) Ama kuş odasındaki, parkelerde çok fazla akar olduğu için orada kullandım ve bugün kontrol ettiğimde büyük çoğunluğu gözükmüyordu, 3-5 tanesi de hareket etmiyordu. Sanırım işe yarıyor, kesin bir şey söylemek için uzun vadede gözlemlemek isterim? Şuanki deneyimime göre, ürünü tavsiye ederim?
Yakın zamanda alacağım sizin tavsiyenizle ?