Hosmanoglu

iyikus.com Üyesi
Akıllı yemlik. Akıllı yapan sanırım kabuğunu tohumundan kendi ayırması. Piyasada bilinen tipinden hariç birkaç daha şekli var. Genelde muhabbet kuşları için uygun. Ben gerekli değişiklikleri yaparak yemlikleri papağanlarıma uygun hale getirdim fakat uydurma iş ne kadar sağlıklı olabilirdi. Uzun arayışlar sonucunda @Taha Aktaş 'ın da tavsiyesiyle farklı yerlerde farklı isimlerle anılan kral akıllı yemlik ya da bykus akıllı yemlikle tanıştım. İlk başlarda fiyat olarak anlaşamadığım bu yemlik geri dönüşlere yaptığım takiple birlikte daha cazip gelmeye başladı. Zira sultan papağanı üreticisiyim ve tek seferde en az sekiz adet almam gerekiyordu. Bir iki aylık düşünce aşamasından sonra bu yemlikten almaya karar verdim. Tamamen demonte gelen yaklaşık yirmi parçadan oluşan bu yemlik gayet iyi paketlenmişti. IMG_20210403_182304.jpg
Sekiz ayrı yemlik sekiz ayrı pakette sapasağlam olarak elime ulaştı. Paketi açtım. IMG_20210403_182319.jpg
Kırılması için üzerine epey bir baskı gereken bir paketlemeydi ve sanırım kargo şirketleri de bu kadarını başaramazdı. Paketi açtıkta heyecanlandım mı, evet ne yalan söyleyeyim. İlk açtığımda parçaların üzerindeki reklamları kalitesiz malzeme olarak yordum fakat haksızlık etmişim. Zira parçalar ince bir kaplamayla kaplıydı ve bu cidden güzel bir artıydı. Zahmetli yerlerinden birisi işte burda başlıyor. Her parçayı tek tek söküyorsunuz ve çift taraflı.IMG_20210403_182358.jpg
Tamamen geçmeli usule dayalı demonte gelen bu yemlik kurulum kılavuzuyla bana göre pek de kurulacak gibi değil. Parçaları geçirirken sıralamayı kaçırmanız çok sorun değil fakat hafif baskıyı aşarsanız tırnaklarda kırılma çatlama olabiliyor. İmal eden arkadaş zımpara önermiş fakat ben kullanmadım. Tırnaklar hep çift taraflı olduğu için fire verdiğim yeri diğer tarafla tazmin ettim. Çok da bir kırılma olmadı. İki ya da üç tırnak toplam 8 yemlikte. Karşıma ne mi çıktı? IMG_20210403_131954.jpg Kurulum aşamasını da geçtikten sonra gayet göze hitap eden ve kullanışlı bir ürün çıktı. Tek bir çizik dahi yok hiçbir parçada. Yemliğe yemi doldurup kuşlarıma sunduğumda karşılaştığım görüntüler daha da sevindirdi. IMG_20210403_212201.jpgIMG_20210403_212357.jpg Son olarak iki farklı pakette eksik çıkan iki parçayı imal eden arkadaşla bağlantıya geçtiğimde hemen göndereceğini söyledi. Kargo ücreti ilk partide bana aitti ikinci partide de kendisine ait olacağını söyledi. O da yarın itibariyle yola çıkacak.
Faydalı bir konu olmuştur umarım.

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Paylaşım için teşekkürler Hamza. Güzel görünüyor.

Sultanlar için iyi. Muhabnetler için denemeyin aman? Zira, yuvalık ve uyku modu yerine dönüşebilir?

Atilla Algansoy

Veteran
Tünek ile yem yiyecekleri yer arasındaki mesafe ve tüneğin kalınlığı forpus papağanı ve diğer küçük kuşlar için uygun mu?

MiniKuş

Veteran
Akıllı yemlik. Akıllı yapan sanırım kabuğunu tohumundan kendi ayırması. Piyasada bilinen tipinden hariç birkaç daha şekli var. Genelde muhabbet kuşları için uygun. Ben gerekli değişiklikleri yaparak yemlikleri papağanlarıma uygun hale getirdim fakat uydurma iş ne kadar sağlıklı olabilirdi. Uzun arayışlar sonucunda @Taha Aktaş 'ın da tavsiyesiyle farklı yerlerde farklı isimlerle anılan kral akıllı yemlik ya da bykus akıllı yemlikle tanıştım. İlk başlarda fiyat olarak anlaşamadığım bu yemlik geri dönüşlere yaptığım takiple birlikte daha cazip gelmeye başladı. Zira sultan papağanı üreticisiyim ve tek seferde en az sekiz adet almam gerekiyordu. Bir iki aylık düşünce aşamasından sonra bu yemlikten almaya karar verdim. Tamamen demonte gelen yaklaşık yirmi parçadan oluşan bu yemlik gayet iyi paketlenmişti. Ekli dosyayı görüntüle 16150
Sekiz ayrı yemlik sekiz ayrı pakette sapasağlam olarak elime ulaştı. Paketi açtım. Ekli dosyayı görüntüle 16151
Kırılması için üzerine epey bir baskı gereken bir paketlemeydi ve sanırım kargo şirketleri de bu kadarını başaramazdı. Paketi açtıkta heyecanlandım mı, evet ne yalan söyleyeyim. İlk açtığımda parçaların üzerindeki reklamları kalitesiz malzeme olarak yordum fakat haksızlık etmişim. Zira parçalar ince bir kaplamayla kaplıydı ve bu cidden güzel bir artıydı. Zahmetli yerlerinden birisi işte burda başlıyor. Her parçayı tek tek söküyorsunuz ve çift taraflı.Ekli dosyayı görüntüle 16152
Tamamen geçmeli usule dayalı demonte gelen bu yemlik kurulum kılavuzuyla bana göre pek de kurulacak gibi değil. Parçaları geçirirken sıralamayı kaçırmanız çok sorun değil fakat hafif baskıyı aşarsanız tırnaklarda kırılma çatlama olabiliyor. İmal eden arkadaş zımpara önermiş fakat ben kullanmadım. Tırnaklar hep çift taraflı olduğu için fire verdiğim yeri diğer tarafla tazmin ettim. Çok da bir kırılma olmadı. İki ya da üç tırnak toplam 8 yemlikte. Karşıma ne mi çıktı? Ekli dosyayı görüntüle 16154 Kurulum aşamasını da geçtikten sonra gayet göze hitap eden ve kullanışlı bir ürün çıktı. Tek bir çizik dahi yok hiçbir parçada. Yemliğe yemi doldurup kuşlarıma sunduğumda karşılaştığım görüntüler daha da sevindirdi. Ekli dosyayı görüntüle 16155Ekli dosyayı görüntüle 16156 Son olarak iki farklı pakette eksik çıkan iki parçayı imal eden arkadaşla bağlantıya geçtiğimde hemen göndereceğini söyledi. Kargo ücreti ilk partide bana aitti ikinci partide de kendisine ait olacağını söyledi. O da yarın itibariyle yola çıkacak.
Faydalı bir konu olmuştur umarım.
Hocam bilmediğimden soruyorumda konuyu 2 defa okumam rağmen ben normal akıllı yemlikle bunun arasındaki farkı anlayamadım. Açıklayabilir misiniz?

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Hocam bilmediğimden soruyorumda konuyu 2 defa okumam rağmen ben normal akıllı yemlikle bunun arasındaki farkı anlayamadım. Açıklayabilir misiniz?
Soru @Hosmanoglu ’ya gelmiş ama ben aktifken cevap yazayım dedim. Birincisi normal akıllı yemlikler sultanlara pek uymuyor. İkincisi de yem tasarrufu açısından daha avantajlı..

MiniKuş

Veteran
Soru @Hosmanoglu ’ya gelmiş ama ben aktifken cevap yazayım dedim. Birincisi normal akıllı yemlikler sultanlara pek uymuyor. İkincisi de yem tasarrufu açısından daha avantajlı..
Tamamdır şimdi oldu. Sitesine baktığımda ayrıca daha fazla yem kapasitesi olduğu yazıyor ama fiyatı bana biraz tuzlu geldi.