Akkuş'tan süpriz #YigitinKuluckası

Kullanıcı Değerlendirmesi
3.00 Oylama

Yiğit Fırat

Forum Sakini
Arkadaşlar bugün sabah üstat (erkek olan) sürekli ötüyordu. Diğer kuş'u hiç görmedim yuvadaidi. Bu kuş bu kadar ötmez diğer kuş öldü sandım kontrol ettiğimde 1 yumurta ve üstüne yatmış. Fotoğraf paylaşamam ürkütmek istemiyorum. Sadece 1 yumurta ile kalır mı yoksa devamı sonradan mı gelecek?
Ve kaç gün sonra çıkar yavru?

Yiğit Fırat

Forum Sakini
Arkadaşlar bugün sabah üstat (erkek olan) sürekli ötüyordu. Diğer kuş'u hiç görmedim yuvadaidi. Bu kuş bu kadar ötmez diğer kuş öldü sandım kontrol ettiğimde 1 yumurta ve üstüne yatmış. Fotoğraf paylaşamam ürkütmek istemiyorum. Sadece 1 yumurta ile kalır mı yoksa devamı sonradan mı gelecek?
Ve kaç gün sonra çıkar yavru?
Birkaç soru daha;
Bugün sabah kontrol ettiğim için yumurtayı kırar mi vb.?
Yumurtanın altı boş kaldı hamster talaşı aldım ama koyamadım yumurtada bir sıkıntı olur mu?
deneyimlerinizi paylaşın

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Heyecan yapma bu kadar :D
Talaş koymasan da olur. Yavru çıktığında koyabilirsin. Tüm yumurtlama bittiğinde kontrol et derim. 4-7 arası genelde yumurta yapıyorlar. Kafes içinde değişiklik yapmadığın sürece elleye bilirsin. Yeri değiştirilmemesi gerekiyor.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kafes yeri değiştirilmez bu süreçte. Kuşlar strese girip yumurtayı kırabilir ya da yatmayabilir. Bazı dişiler sorun yapmazken, büyük kısmı yapar. Şuan olduğu yerde kalsın..

Yiğit Fırat

Forum Sakini
Dışkısı gelince dışarı çıkıp yapıyor. Ve dışkısı çok büyüdü bu ara kuluckadan dedim geçtim. Teşekkürler

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Aynen kuluçkadan :) Sanırım ilk yumurtan boş. Öyle görünüyor fotoda

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
bekleyelim bakalım. Onların günleri var gibi. 4 günde doluyor 1 yumurta. Beyaza dönmeleri lazım. Pembemsi kalırsa boşbüyük ihtimal. Tabi ışıkla kontrol etmeden bilemeyiz