Albino kuşlarımı çoğaltma çabam

Yavuz Keskin

iyikus.com Üyesi
Ortalama 6 yıl kadar önceydi . Beslediğim yeşil kuşum yeni kaçmıştı. Kuzenim çok üzüldüğümü görünce bana kendi kuşunu verdi . İlk albinom oydu . Pamuk isimli bu kuş aşırı hırçındı . Ona eş alırsam belki hırçınlığı geçer diye düşündüm . Bir kuş aldım dişi çıktı . Bir daha aldım oda dişi çıktı. Yılmadım bir tane daha aldım oda dişi çıktı . Pet shopa son bir kez daha erkek olduğundan emin olduğum bir kuşu almak için gittim ama orada erkek gibi görünen bir albino daha vardı . Hem onu aldım hem de yeşil bir kuş . Şuan 6 tane kuşum var (4 Albino dişi , 1 erkek diye umut ettiğim albino , 1 yeşil erkek ) . Eğer o kuş da erkek çıkmazsa yeşil kuşla lutino üretmeye devam edicem gibi duruyor ...:m27:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Maşallah çok güzeller. Kolay gelsin kısa sürede üretirsiniz inşallah.

Ahmetgr33

Forum Sakini
Zaten df suppangleyi ciftlestiirsen hepsi df suppangle gelir yani soyqh gozlu albino o da zaten erkekleri lacivert cereli oluypr daha rahat ayirt ediliyor.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kafes içinde ki lacewing bu arada. Cinnamon bir erkekle eşlenirse tarçıni yavrular gelecektir :)

Yavuz Keskin

iyikus.com Üyesi
Hmm kanat tutukluluğu olabilir. Yem yeme, kilo durumu nasıl acaba. Eğer sonradan oldu ise bakteri sebepli, doğuştan ise engelli doğmuş olabilir. Bu arada dişi kuş hazır ama uygun erkeğiniz yok bence :)
Lacewings (dantel kanat) Mutasyonunu inceleyelim

Lacewing Mutasyonunu Yakalamak
Doğuştan böyle . Ben buna kanat antremanları falan yaptırdım 3 ay ama aldığım tek sonuç kanat tüyleri dökülüp daha uzun çıktı( çok kısaydı kanat tüyleri) . Dişinin ceresi kahverengi olmadı daha ve diğer erkeklere de pas vermiyor .

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hmm bazı dişiler erkek seçiyor ne yazık ki. Böyle durumlarda kuşu bir üretimhaneye götürüp uygun kuşlarla tanıştırmak gerekiyor. Baskın bir dişi ise eğer baskın ve hazır bir erkek almalısınız. Tavsiyem Albino ya da lutino (kısaca artık ino diyeceğim) erkek kuşla eşlenirse tarçıni özelliği taşınır. Kendisi gibi lacewing erkek bulursanız eğer lacewing yavrularınız olacaktır. Aynı şekilde erkek albino elde etmek içinde lacewing erkek kullanılabilir.