Ankara İhsan Özer Veteriner Kliniği

13 Ocak cumartesi günü tanıştığım ve günümüzü kurtaran bir veteriner klinikten bahsetmek istiyorum sizlere.
Muhabbet kuşum Çiçi, diğer dişi kuşum ile kavga etmişler ve evdekiler ayırayım derken Çiçi'nin kanadını çıkartmışlar. Daha doğrusu biz ilk gittiğimiz veteriner arkadaştan bu şekilde öğrendik. Daha sonra Ankara Üniversitesi Veteriner Hekimliği Acil bölümüne gittik ve cerrahi ekibi olmadığı için geri çevrildik. Bir arkadaşımın tavsiye ettiği veteriner kliniği aradığımda "Ankara'da egzotik kuşlar ile ilgilenen bir veteriner olması gerek, ben bulamadım. Araştırırsanız bulabilirsiniz." denildi. Ve karşımıza İhsan Özer Veteriner Kliniği çıktı. Telefon ettiğimizde "Tabi ki hemen getirebilirsiniz." denildi.

Gittik, doktorumuz çok sıcakkanlı birisiydi. Önce röntgen çekti, kanadın kırıldığını söyledi ve kırık olan yeri de gösterdi. Nasıl düzeltilebileceğinden bahsetti. Muayene odasından çıktık ve Çiçi'nin tedavisinin bitmesini bekledik. Normalde ortalığı birbirine katan kızımın sesini bile duymadım :D Kanadını sargıya aldılar ve 2 hafta sonra kontrole gelmemiz gerektiği bilgisini verdiler. Eğer doğru anladıysam; kızımın kuyruk tüy kısmında bir ur var onun için bir ilaç gelecekmiş, doğru anladıysam konudan başka bir başlıkta bahsedeceğim. Sizlerle tedavi sürecini paylaşmaya devam edeceğim 🤗

17.01.2024
Çiçi kanadında ki sargıyı çıkarmış. İşte olduğum için kliniği aradım dar bir alanda dursun akşam getirebilirsiniz dediler. Akşam kliniğe gittik. Açık bir yara varmış, kabuk bağlamış ve iyileşme sürecine girmiş. Tekrar sargı yapılmadı. Kanadı normal durması gerektiği yerde durmuyordu. Sordum ve kanadın bir kısmını göstererek oradaki sinirlerde bir sıkıntı meydana geldiğini kanatta bir felç durumu olduğunu söyledi doktorumuz. Bir ilaç verdi günlük ağızdan 2 damla vereceğiz. Gelişmeleri yazacağım...

ADRES: İhsan Özer Veteriner Kliniği
Kavacık Subayevleri, Şehit Makbule Sokak, 2-A, Keçiören/ ANKARA

TELEFON: 0539 696 06 77

Ins. : @ihsan_ozer_veteriner_klinigi
@ihsan_ozer_vet_egzotik

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-15-14-02-48-472_com.miui.gallery-min.jpg
    Screenshot_2024-01-15-14-02-48-472_com.miui.gallery-min.jpg
    157.5 KB · Görüntüleme: 3
  • Screenshot_2024-01-15-14-02-59-038_com.miui.gallery-min.jpg
    Screenshot_2024-01-15-14-02-59-038_com.miui.gallery-min.jpg
    238.1 KB · Görüntüleme: 1