iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

Ankara Ulus Kuşçular ve Akvaryumcular Çarşısı

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
14,382
Çözümler
77
Puanları
268
Yaş
30
Konum
Ankara
Ankara Ulus Kuşçular ve Akvaryumcular Çarşısı

Ankara iyi kuş sahiplenebilmek açısından biraz yoksun. Birkaç pet Shop ve bildiğim kadarıyla bu Ulus Kuşçular halinden başka bir yer yok. Ne yazık ki Pet Shop'lar ve burayı karşılaştırdığımızda çeşitlilik açısından Ulus daha zengin. Birçok kümes hayvanı ve evcil kuşları bulabilirsiniz. Ancak dikkat etmenizde fayda var. Birçok kuş hasta ve bakıma ihtiyacı var. O yüzden bu işten anlayan kişilerle kuş seçmeye gitmenizi tavsiye ederim. Aynı şekilde Pet Shoplar da satılan kuşlarında bir farkı yok. Onlar için önemli olan kuşların sağlığı ya da bakımı değil.Biraz daha ticari düşünüyorlar. Oraya giderken sizde öyle düşünüyormuş gibi gitmenizi öneririm. Eğer ilk kez kuş seçecekseniz altta ki konuları okumanızı tavsiye ediyorum.
Muhabbet Kuşu sizin için Doğru Evcil Hayvan mı?
Yavru Muhabbet Kuşu Almak

Birçok forum sitesinde burası ile ilgili hoş olmayan yorumlar yapılmış. Kısmen doğrudur fakat iyi bir seçim sonucu harika kuşlar bulabilirsiniz. Biraz dikkat olmak gerekiyor bu aşamada. Zaten içeride toplasan 5-6 kuşçu var ve 20 dk sürmüyor girip çıkmamız :) . 2. kapıdan girdiğinizde işini iyi yapan ve çeşit açısından bol olan Nilay Kuş galerisine uğrayabilirsiniz. İlkay ve Ahmer bey oldukça ilgililer. Diğer sefer gittiğimde sizler için birkaç fotoğraf çekmeye çalışacağım.
977e8b9ac14dcf278f3cb8590f57a76c.JPG

Açık yem almayın!
Geçenlerde gezerken rastladığım durum içler acısıydı. Yanan bir sigara müşteri geldiği için yemlerin içine batırılmış bir şekilde duruyordu. Yem seçimi konusunda alttaki kategoriyi karıştırabilirsiniz;
Beslenmesi

Üreticileri Tercih Edin!
Muhabbet kuşu için önemli olan şeylerden biri iyi bir kandan, bilinen bir soydan geliyor olmasıdır. Aldığınız kuşlarda ne yazık ki bunu bilemiyorsunuz. Fakat üretim hanesi olan yada hobi amaçlı üretenlerden aldığınızda kuşlarınızın anaç genlerini görebilir, alışkanlıkları ve ilgilendikleri şeyleri bilebilirsiniz. Üstelik yavru alacaksanız bir üreticiden ele alıştırma olayınız aha kolay olacaktır. Çünkü bu işi profesyonel olarak yapan arkadaşlar çiftleriyle daha ilgili ve yavrular yumurtadan çıkmasından itibaren neredeyse kuşların annesi babası kadar ilgilenirler. Bu süreçte kuşlar bizlerden korkmamaya başlar. Çünkü onlara daha yuvalıktan atlamadan güven veririz. Sitemiz üzerinden bölge bölge üreticilere rastlayabilirsiniz. Eğer aradığınızı bulamazsanız bu konuda yardımcı olabilir, iyi üreticilere yönlendirebiliriz.

Keyifli Forumlar
 
Son düzenleme:
Üst Alt