Annesi yavru kuşu beslemiyor

Zara.

Forum Sakini
Bir tane kücuk yavru kuş var annesi bakmıyor nasıl besleye bilirim nasıl baka bilirim.bu arada kuş benim değil benim iki tane var ama hiç yavruları olmadı baka bilirmi beslermi o yavruyu benim dişi kuş .

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, konu başlığınız düzenlendi. Kurallar gereği acil, yardım tarzı bir başlık seçimi yanlıştır.
Konuyu inceleyiniz. Yavrusu olmayan kuşlar beslemez. Olanlarda bazen beslemeyebiliyor

Oyla 0

Zara.

Forum Sakini
Merhaba, konu başlığınız düzenlendi. Kurallar gereği acil, yardım tarzı bir başlık seçimi yanlıştır.
Konuyu inceleyiniz. Yavrusu olmayan kuşlar beslemez. Olanlarda bazen beslemeyebiliyor

Ekli dosyalar

• IMG-20200916-WA0020_copy_240x320.jpg
    IMG-20200916-WA0020_copy_240x320.jpg
    69.4 KB · Görüntüleme: 9
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Muhabbet kuşları için çok yanlış bir yuva tercih etmişler. Tek yavru her zaman riskli maalesef. Elle besleme ya da süreci takip etmek gerekiyor. Konuda gerekli bilgiler yazıyor. Yardımcı olacaktır.

Oyla 0

Zara.

Forum Sakini
Kuşun ne kadarlık olduğunu bilmiyorum sizce baka bilirmiyim çok üzülüyorum haline annesi bakmadığı için beni aradılar sen bakarmısın dediler sahibide bakmak istemiyor ben şimdi ordan kuşu gidip alıcam Inşallahki baka bilirim

Oyla 0

Zara.

Forum Sakini
Muhabbet kuşları için çok yanlış bir yuva tercih etmişler. Tek yavru her zaman riskli maalesef. Elle besleme ya da süreci takip etmek gerekiyor. Konuda gerekli bilgiler yazıyor. Yardımcı olacaktır.
6 tane yumurtası varmış kuş hepsini kırmış 2 tane yavru çıkmış onuda bu sabah 1 tanesini kuş öldürmüş ((.ben öncedende söyledim onlara dikkatlice davransınlar yuvalığa bakmasınlar dişi kuş sinirlenmesin ama olan olmuş artık

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Anladım. Biraz zorlu bir süreç maalesef ama yapılamaz değil. Zamanınız varsa başabilirsiniz bence. Günde 2-3 kez en az ağızdan besleme yapmanız gerekir. Civar petshoplardan elle besleme maması alabilirseniz işiniz biraz kolaylaşır. Birazda ortam ısısı şu bir kaç gün önemli. Bu nedenle üşütmemesi lazım tüyleri çıkana kadar.

Oyla 0

Zara.

Forum Sakini
Anladım. Biraz zorlu bir süreç maalesef ama yapılamaz değil. Zamanınız varsa başabilirsiniz bence. Günde 2-3 kez en az ağızdan besleme yapmanız gerekir. Civar petshoplardan elle besleme maması alabilirseniz işiniz biraz kolaylaşır. Birazda ortam ısısı şu bir kaç gün önemli. Bu nedenle üşütmemesi lazım tüyleri çıkana kadar.
Üşütmemesi için ne yapmalıyım?bide yuvaliktamı bakmaliyim?yani besledikden sonra yuvaliğami koymam gerekiyor?yuvaliğin icine neler koymaliyim soğuk olmamasi için

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yuvalık daha korunaklı olacaktır. Verilecek mamada mutlaka sıcak olmayan ılık olması gerekiyor. Yuvalık tabanında talaş kullanın. Kemirgen talaşları uygun olur. Attığım linkin altında bir video var.
@Baran adlı üyemizin hazırladığı. Orada ki ortamı da taklit edebilirsiniz.

Oyla 0

Zara.

Forum Sakini
Yuvalık daha korunaklı olacaktır. Verilecek mamada mutlaka sıcak olmayan ılık olması gerekiyor. Yuvalık tabanında talaş kullanın. Kemirgen talaşları uygun olur. Attığım linkin altında bir video var.
@Baran adlı üyemizin hazırladığı. Orada ki ortamı da taklit edebilirsiniz.
Tamam çok teşekkür ederim Insallah yavrunu sağlıkla buyüte bilirim

Oyla 0

Zara.

Forum Sakini
Tamam çok teşekkür ederim Insallah yavrunu sağlıkla buyüte bilirim
Bir daha selamlar.ben gittim eve getirdim yavrunu şırınga ile beslemeye çalışdım biraz .pek beceremedim ama nefes borusuna yemek kaçar diye korktum .petşoptan hazır mama aldım .yuvalığa koydum yavrunu uyuyor şimdi .kaç saatte bir beslemeliyim

Ekli dosyalar

• 20200916_163640_copy_600x800.jpg
    20200916_163640_copy_600x800.jpg
    208.4 KB · Görüntüleme: 5
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kursak boşaldıkça beslemek gerekiyor. 3-4 saatte 1 kez beslemek sağlıklı olacaktır.Geceleri yatmadan beslerseniz sabahları da uyanır uyanmaz beslemesini yaparsanız sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Elle besleme aparatı almak lazım. Bu sayede beslemek kolaylaşıyor. Tabi dikkatli kullanmak lazım. Alırsanızda youtube üzerinden ekstradan destek alınız.

Oyla 0

Zara.

Forum Sakini
Kursak boşaldıkça beslemek gerekiyor. 3-4 saatte 1 kez beslemek sağlıklı olacaktır.Geceleri yatmadan beslerseniz sabahları da uyanır uyanmaz beslemesini yaparsanız sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Elle besleme aparatı almak lazım. Bu sayede beslemek kolaylaşıyor. Tabi dikkatli kullanmak lazım. Alırsanızda youtube üzerinden ekstradan destek alınız.
Tamam çok sağolun Allah razı olsun

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Bir daha selamlar.ben gittim eve getirdim yavrunu şırınga ile beslemeye çalışdım biraz .pek beceremedim ama nefes borusuna yemek kaçar diye korktum .petşoptan hazır mama aldım .yuvalığa koydum yavrunu uyuyor şimdi .kaç saatte bir beslemeliyim

Kuşun ağzına azar azar sıkın kendi yiyebildiği kadar yesin. Şırıngayı ağzına sokmayın sadece gagasına hafif hafif vurarak uyarın ağzını açınca biraz sıkın. Yediği zaman biraz daha sıkın. Yavaş yavaş besleyebilirsiniz. Kuşta bir kaç güne alışır zaten daha rahat beslersiniz.

Şırınga aparıtıyla kuş beslemek biraz riskli. Kursak yerine nefes borusuna sokanlar var...

Oyla 0

Zara.

Forum Sakini
Kuşun ağzına azar azar sıkın kendi yiyebildiği kadar yesin. Şırıngayı ağzına sokmayın sadece gagasına hafif hafif vurarak uyarın ağzını açınca biraz sıkın. Yediği zaman biraz daha sıkın. Yavaş yavaş besleyebilirsiniz. Kuşta bir kaç güne alışır zaten daha rahat beslersiniz.

Şırınga aparıtıyla kuş beslemek biraz riskli. Kursak yerine nefes borusuna sokanlar var...
Şırıngayı qaqasına yaklaştırdıkca zaten ağzını açıp yemeye çalışıyor .su ne zaman vermeliyim acaba

Oyla 0