Arkadaşlar kuşum dengede duramıyor acil

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Maviş34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Maviş34

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar buradan daha. Önce kuşumun ayağına kramp giriyor diye başlık açmıştım veterinere iki kere götürdüm vitamin eksikliği dedi en iyi vitaminleri kullandım krampı gecmedi sonra tekrar başkasına götürdüğüm zaman iç parazit dedi ve sitraks ilacını verdim 5 gün önce iki gün üst üste olmak üzere 1 litre suya yarım kaşığın çeyreği kadar ilacı kattım ve kuşumun dıskısı uzun uzun oldu bir kerede solucan gibi dıskı yaptı ama arada normal dıskılıyordu kurtlarını döküyor ve ayağına artık kramp girmiyor fakat şimdide uctuktan sonra kafesin üzerine konuyor dene sağlayamıyor gibi oluyor saga sola rampalıyor ve geri geçiyor sadece uctuktan sonra oluyor sizce iç parazittenmi araştırdım fakat birsey bulamadım ve bu durum sadece uçtuğu zaman oluyor

Ekli dosyalar

• 04B5BB34-62AD-4F11-B6D1-C12AE4F6910E.jpeg
    04B5BB34-62AD-4F11-B6D1-C12AE4F6910E.jpeg
    866.9 KB · Görüntüleme: 8
  • AB9BB36D-A5E8-42BE-9616-E872EC8634E5.jpeg
    AB9BB36D-A5E8-42BE-9616-E872EC8634E5.jpeg
    866.9 KB · Görüntüleme: 7
Merhaba, sitrak 1 damlası bile çok etkili. 2. gün verilmez tekrarı, 8-9 gün sonrası verilir. Sebebi ise parazitlerin kuluçka süreleri. Dışkı şeklini bozuyor sitraks ama toparlıyor sonrası. İlaç sonrası probiyotik ve vitamin kürü yapınız. Denge bozukluğu olan kuşlar yanlış anlaşılmasın çok uçurulmamalıdır. Ani tutulmalar ya da kasılma ölümüyle sonuçlanabilir. Daha öncesi bir hasar almış olmalı ya da başka sağlık sorunları olabilir. Bu üsteki dışkı ilaç kullandığınız gün mü yaptı?

Oyla 0
İki gün sonra yaptı başka bir hastalığı yoktur yani com sağlıklı çok neşeli bir kus

Oyla 0
Koyu yeşil gibi oldu bugün dıskısı bu denge sorunu önce yoktu ilacı kullandıktan sonra oldu acaba iç parazitlerden dolayımı oluyor

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 8
Oyla 0
İlaç ağır bir ilaç dediğim gibi. Büyük ihtimalle dozajı fazla geldi. İlacı kullanmayı kesiniz. Bende 1 yerine 2 damla verdiğimde aynı sorunu yaşamıştım. Tünekte bile sallanıp düşmeye başladı. Suyunda hala varsa temiz su veriniz. +Probiyotik ve vitamin vermek yararlı olur.

Dışkısı toplayacaktır.

Oyla 0
Tekrar bir konu açmak istemiyorum aöa kuşumun bir hastalığını düzelteyim derken birisi baslıyor kuşum uçuyor bir sorun yok fakat uctuktab sonra hafif denge kaybı oluyor sonra böyle esneyip kanatlarını açıyor uykusu geliyor sizce ne yapmam lazım sormadıgım veteriner kalmadı ama her zamanki gibi bir bilgi yok bilmiyorlar

Oyla 0
Kuşunuzda sinirsel bir problem var belli ki. Hareketleri normal görünmüyor. Kalsiyum ve D vit. ihtiyacı giderilmelidir. Ayrıca tedavi gerektiren bir vaka. Bundan dolayı sizin yapabileceğiniz şuan için vitaminleri sunmak ve veteriner arayışını hız kazandırmak olmalı.
iyikus.com olarak bu tip ağır durumlu kuşlar için önerebileceğimiz bir şey yok ne yazık ki.

Oyla 0
Devid 3 damlasını veriyorum bugün DIAYZME 256 probiyotik aldım sizce iş görürmü birde bu probiyotıği kuşuma nasıl verebilirim kullanım şeklini bulamadım

Oyla 0
Bir veterineri aradım bana kalsiyum eksikliğinden kaynaklı yapıyor dedi sizdemi aynı görüştesiniz buna göre bir yol çizmek istiyorum

Oyla 0
Ben nekton d3 diye bir ilacı buluşun herkes kalsiyum açısından çok iyi diyor sizce nasıl

Oyla 0
Kalsiyum eksikliklerinden de kaynaklanabiliyor elbette ama tek başına yeterli değil. İlerisi kötü maalesef. Ani felçler ya da nöbetler artabilir. Fena bir ürün değil alınabilir.
Kuşlarda Bayılma ve Nöbetler

Oyla 0
Peki sizce yalnızlıktan böyle yapıyor olabilrmi sinirlerini etkiliyor olabilir mi çünkü yanına birisini almıştım çok mutlu oldu hiçbir şeyi kalmamıştı falat kuş hasta çıkınca götürmek zorunda kalmıştım stereste etkiliyor olabilir mi ayağına kramp girme olayı geçti iç parazitlerdenmiş son olarak bu denge problemi kaldı oda bir gecse

Oyla 0
Konuna da belirttiğim gibi stresin etkileri elbette olur ama yanlızlıktan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum şahsen.

Oyla 0