Ayağı morarmış ve şişmiş

sibel

iyikus.com Üyesi
Merhaba herşey iyiye gidiyordu çok iyi bir veteriner vitamin takviyesi vermişti dün gece ne oldu anlamadım sol ayağı morarmış ve şişmiş avuçlarımın içinde uyuyor kırık olsa Nasıl anlarım nasıl kırıldı ayrı konu kelepçe olunca debeleniyor A5F3CE5A-412A-4ABD-83DD-353EFECB0CEE.jpeg

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, ayağı çok ciddi görünüyor. Hem şiş hem renk değişimi mevcut. Ayak morarma ve şişmeleri ciddi hasar olduğunu gösteriyor. Büyük olasılık bir hasar mevcut. Veterinere tekrar ulaşabilirseniz ve şiştiğini renk değişimi olduğunu söylerseniz uygun tedaviyi yapacaktır. Bu şekilde kırık, çıkık artık durumu ne ise gözle anlayamayacağımız problemlerden.
Eğer kelepçeden sonra böyle şişme oldu ise tekrar takmayınız. Kelepçe ya da sünger kullanımlarında çok sıktığında kan topluyor ve geç fark edildiğinde ayak kayıpları olabiliyor :(

Oyla 0

sibel

iyikus.com Üyesi
Merhaba yardımcı olmaya çalıştığınız İçin teşekkürler yavru çarpık bacak tedavisi takvimleriyle 30 sn gagasıyla tutunmadan parmağımda durur hale gelmişti gün içerinde sünger takıyordum en son kelepçe taktım debelenerek ayaklarında kopmalar meydana getirmiş film çektirdim ayaklarına kan dolaşımı yapan krem kullanıyor ve antibiyotik tedavisi uyguluyoruz en son gelişmeleri burada paylaşacağım aynı sıkıntıda olanlar olursa belki bir faydası olur teşekkürler

Oyla 0

Liebe55

Veteran
Rica ederim. Tetra bu konuda oldukça etkilidir. veildiyse Düzenli kullanın. geçmiş olsun

Oyla 0

sibel

iyikus.com Üyesi
Tetra kullanmıyorum klomaks kullanıyorum hirudoid krem ayak kan dolaşımı İçin
Ağrı kesici 1 kez
İlk ayakları düzelsin diye b1 ve b6 vitamin Propolis evicap kullanıyordum ayakları düzelmeye başlamıştı bu ilaçları düzenli ve belli ölçüde kullanıyorum kuş 27 günlüktü malesfef en son Kelepçe taktım kendisini zorlamış ayaklarını incitmiş inşallah toparlar çok teşekkürler

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kelepçe için biraz daha erken fark etmek gerekiyor durumu. 7-8 günlükken belli ediyor kendini ayak, bilek sorunları. Tedaviye ise 10 gün ve üstünde başlanması gerek ki yuvadan atlamadan iyileşsin. Fakat bu süreçte iyi kontrol gerekiyor. Ayağını rahatsız etmeyecek şekilde, sıkmayan ve az da olsa hareket olanağı sağlayan ürünler kullanmak gerekiyor. Metal kelepçeler 1-5 numara arasında oluyor ve büyüdükçe, sıkmaya başladıkça bir üst numarayı takıyorsunuz. Bu açıdan sünger vb. gibi ürünlerden daha sağlıklı.

Geçmiş olsun bu arada umarım en kısa sürede toparlar yavrucuk. :love:

Oyla 0

sibel

iyikus.com Üyesi
İlginiziçin teşekkürler amacım ne üretim yapmak ne de hobiydi sadece arkadaş arayan mutsuz olan dostumuzu neşelendirmekti kelepçe aldığım yer ayağına taktı hiç kimse sağlıklı bilğiye sahip değil keşke sizin bu cevabınızı daha önce duysaydım inşallah iyileşir ihtiyaçlarını karşılamasıda benim için yeterli avuç içimde saatlerce ters yatabilecek kadar güvene sahip olduğu kadar muhtaç hâli de var:((

Oyla 0