Ayak morarması göz ve gaga altında sarılık

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ToufreX
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bana da uyuz gibi geldi. ivermectin kullanılıyor. veteriner kliniklerinde var ilaçlar. vilmectin vb. öneriyorlardı enseye bir damla. uyuz bir parazitin neden olduğu hastalık. kedide, köpekte olduğu gibi parazit tedavileri 12-15 gün arayla iki doz yapılıyor diye biliyorum. her gün kullanılabilecek bir ilaç değil yanlış hatırlamıyorsam. fazla dozdan zehirlemeyin kuşu. detaylı bilgiye forumlardan ulaşabilirsiniz. benim düşünceme göre trosyd kullanmayın ivermectin kullanacaksanız eğer. mantar değildir boşa kullanmış olursunuz, iki ilaç birbirinin etkisini azaltabilir vs.. ivermectin sürecinde kafesini çok iyi temizleyin hatta evde serbestse takıldığı yerleri temizleyin. mümkünse tahta kafes ekipmanlarını atıp yenileyin derim. geçmiş olsun

Hocam bu ivermektin etkenli damlayı diğer kuşlarıma da önlem amaçlı bit pire spreyinin yerine damlatabilir miyim normalde pet shoplarda bulunan bit pire spreyi sıkıyorum
Kullanın tabi. İvermectin sadece bit pire için değil iç parazit için de etkili olduğundan ortalama3-4 ayda bir önlem amaçlı kullanılmalıdır. Ama her uygulamada 15 gün sonra 1 damla daha her uygulama toplam 2 damla olacak.

Hızlı bir çözüm ister misiniz?
2 gün üst üste gözü kapalıyken o bölgeye kulak çubuğuna bir damla damlatılmış vilmectin sürünüz. Enseye uygulanması bile yeterli geliyor zaman zaman ama amacımız yoğun kullanmak olmadığı için nemli pamuk çubuğunu değdirip kurutmak.

Genelde sürme sonrası ilk 3 gün içinde kurumaya başlayacaktır ve kaybolacaktır. Uyguladığım tüm kuşlarımda olumlu sonuç aldım. Bir tık daha süreç odaklı çalışabilirseniz de önerilen krem genelde yeterli gelmektedir.

Hızlı bir çözüm ister misiniz?
2 gün üst üste gözü kapalıyken o bölgeye kulak çubuğuna bir damla damlatılmış vilmectin sürünüz. Enseye uygulanması bile yeterli geliyor zaman zaman ama amacımız yoğun kullanmak olmadığı için nemli pamuk çubuğunu değdirip kurutmak.

Genelde sürme sonrası ilk 3 gün içinde kurumaya başlayacaktır ve kaybolacaktır. Uyguladığım tüm kuşlarımda olumlu sonuç aldım. Bir tık daha süreç odaklı çalışabilirseniz de önerilen krem genelde yeterli gelmektedir.
Cumartesiden ense damlasını uygulayıp trosyd sürmeye başladım hocam Allaha şükür şu an iyi gözle görülür bir şekilde azaldı biraz geç gördünüz siz 😁

Cumartesiden ense damlasını uygulayıp trosyd sürmeye başladım hocam Allaha şükür şu an iyi gözle görülür bir şekilde azaldı biraz geç gördünüz siz 😁
şu sıralar okulların açılması ve internet sorunsalıyla boğuşuyorum. Deprem bölgesinde olduğum için altyapıyla alakalı bir problem söz konusu.

Geri