Ayırma Programı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akifcik
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akifcik

Veteran
Merhaba, Erkek kuşun kızışmamasından dolayı ayırma yoluna gitmek istedim. Aldığım bilgilere göre yuvalık, erkeğin olduğu kafeste olmalı ve hangi kafeste birleştireceksem Erkeğin baskın olması için erkeğin durduğu kafeste birleştirmem lazımmış. Ancak Erkek dayanamayıp bi çıkış yolu arıyor. Kafesimi bilgisiz zamanlarımda aldığım için küçük. Sadece yuvalık kapısı ve ana kapı var. Doğal olarak ana kapıya akıllı yemliği takıyorum. Ancak tam oturmadığı için biraz boşluk kalıyor. Aslında oradan çıkamaz ama kafasıyla ittiriyor gagasıyla vuruyor. Sonra o arayı genişlettikten sonra dişinin kafesine gidiyor. Erkek ile dişinin kafeslerini değiştirsem çiftleşme isteği durumunda sorun olur mu? Ayırma Programını bitirdikten sonra Erkek yine pasif mı kalır?
•NOT: Birbirlerini görmüyorlar. Alt altalar.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-15-13-30-52-622_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-12-15-13-30-52-622_com.google.android.apps.photos.jpg
    947 KB · Görüntüleme: 8
kafes değiştirirsen yine aynı taktik yapmalısın,1 hafta 10 gün sonra erkeğin yanına koy kuşu,dişi hazır hissediyorsa kendini eşleşme sağlanır,

Oyla 0
Akıllı yemliğin üst tarafı oturmuyor gördüğüm kadarıyla. Etrafından kelepçe tarzı birşey kafes tellerinden de geçirerek sabitleyebilirsin üst tarafı. Böylelikle çıkışı olmayacaktır.

Oyla 0
kafes değiştirirsen yine aynı taktik yapmalısın,1 hafta 10 gün sonra erkeğin yanına koy kuşu,dişi hazır hissediyorsa kendini eşleşme sağlanır,
Anlayamadım kafes degistirmezsem nasıl ayrı tutacağım, erkek dişinin yanına gidiyor. Ayrıca dişim hazır şuanda, erkeği hazırlamaya çalışıyorum:)

Oyla 0
Anlayamadım kafes degistirmezsem nasıl ayrı tutacağım, erkek dişinin yanına gidiyor. Ayrıca dişim hazır şuanda, erkeği hazırlamaya çalışıyorum:)
şöyle cevap vereyim ozaman,daha profesyonel olsun,en az 40 lık bi üretim kafesi alın,erkek kuşunuzu orada 10-15 gün tutun sonra yanına dişiyi atın,çok ufak kafeslerde kuşlarada daral geliyor

Oyla 0
Öğrenci olduğum için maddi durumum pek yok :) İlk Kuluçkadan gelen yavruları satıp daha geniş kafes, daha kaliteli vitaminler vs. alacağım zaten:)
Alacağım kafes de bu. Şu kuluçkayı bi atlatsak.

Oyla 0
Öğrenci olduğum için maddi durumum pek yok :) İlk Kuluçkadan gelen yavruları satıp daha geniş kafes, daha kaliteli vitaminler vs. alacağım zaten:)
Alacağım kafes de bu. Şu kuluçkayı bi atlatsak.
seba almana gerek yok kardeşim,40 lık bi üretim kafesi alman yeterli 30-40 tl arası ,zaten az bi para kuş bakıyorsanız o yüzden dedim,

Oyla 0
Suda seçenek olabilir siz sebadan daha uygun ancak ızgara yok sanırım.

Oyla 0
Akıllı yemliği genelde aşağıda resmini paylaştığım kancalı tokalarla sabitliyorlar. Elinde varsa onlardan yoksa aynı mantık ip, plastik kelepçe vs ile sabitleyebilirsin

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-12-15-14-09-54-968_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    Screenshot_2020-12-15-14-09-54-968_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
    546.8 KB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
Kafeslerini değiştirebilirsiniz erkek ile dişinin. 2-3 gün o kafeste dursa zaten rahat hakim olacaktır.

Oyla 0