Ayni gun catlayan 2 yumurta 🙂

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Bluefish
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Doğru seçiyorsam sorun yok hocam. Yumurta kabuğunun içinde ki zar yapışmış gibi sanki. Orada görünen kabarık uçtan hafifçe çekebilirsiniz.

Oh iyi bari. Yarasi olmasin.
Yuvaliga geri koydum hic bakmadi maalesef anne @Doğanay Y. Hocam.
Tekrar petegin ustune aldim mecbur.
Sabah ve gece yine besledim ikisini de.
Su gunu de bir gecersek hafta sonu evdeyiz biraz daha yogun besleme sansim olur.
Bu a21 bu donem verilemez mi?
15 gunden sonra mi vermek mumkun sadece @İpek.s Hanim?
Mama icin yem takviye v.s. varsa butun onerilerinizi de bekliyor olucam.
Tekrar tesekkurler.

En yakin petshoplardan birinde hemen alabilecegim (kargo saliya veya pazartesiye kalir) hafta sonu veririm diye dusundum goldwings premium elle besleme diye bir urun buldum.
Icerik bu.
Ne dersiniz?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230310-101346_Chrome.jpg
    Screenshot_20230310-101346_Chrome.jpg
    176 KB · Görüntüleme: 5
  • Screenshot_20230310-101335_Chrome.jpg
    Screenshot_20230310-101335_Chrome.jpg
    201.4 KB · Görüntüleme: 7
En iyisi A21 ama fark etmez. Onu bulduysanız kullanılabilir. Şuan başlanabilir mama ama bir anda tarifi değiştirmeyiniz. Kademeli bir geçiş yapınız mutlaka.

En iyisi A21 ama fark etmez. Onu bulduysanız kullanılabilir. Şuan başlanabilir mama ama bir anda tarifi değiştirmeyiniz. Kademeli bir geçiş yapınız mutlaka.
Doganay Hocam kademeli derken,
Benim karisima belli miktar bu urunu ekleyip yavas yavas buna gecmek seklinde mi?
Eger dogru anladiysam nasil bir oran ile eklemeliyim?
Yoksa bir benim karisim bir bu urun seklinde mi?

Sormak istedigim bir sey daha var musadenizle,
Bu urune gectigimde icerisine yine yumurta sarisi msa entrobac gerwit tollyamin gibi katkilar yapmaya gerek var mi?
Tesekkur ederim.

Doganay Hocam kademeli derken,
Benim karisima belli miktar bu urunu ekleyip yavas yavas buna gecmek seklinde mi?
Eger dogru anladiysam nasil bir oran ile eklemeliyim?
Yoksa bir benim karisim bir bu urun seklinde mi?

Sormak istedigim bir sey daha var musadenizle,
Bu urune gectigimde icerisine yine yumurta sarisi msa entrobac gerwit tollyamin gibi katkilar yapmaya gerek var mi?
Tesekkur ederim.
evet evet, yavaş yavaş geçin hocam. Çok mühim değil ama yarı yarıya bile olur 1-2 gün. 3. gün doğrudan mamaya geçebilirsiniz. Ekstradan probiyotik veya vitamin eklemeyiniz.

Ozellikle kuslardan birinin kursagi su sekilde şiş.
Ama ici bos. Sanki hava var gibi icinde balon gibi şis. Poposunda kurumus bir parca kaka vardi.
Onu ilik su ile alinca kaka yapti. (O kismi beyaz kurumus kaka varsa her defasinda temizliyordum ama zaten 3 gundur)
Cok fazla mama vermedim korktum.
Konu hakkinda bilgisi olan varsa yardim rica edicem.
Tesekkurler.

Ekli dosyalar

• 20230310_175040.jpg
    20230310_175040.jpg
    280.5 KB · Görüntüleme: 5
Ozellikle kuslardan birinin kursagi su sekilde şiş.
Ama ici bos. Sanki hava var gibi icinde balon gibi şis. Poposunda kurumus bir parca kaka vardi.
Onu ilik su ile alinca kaka yapti. (O kismi beyaz kurumus kaka varsa her defasinda temizliyordum ama zaten 3 gundur)
Cok fazla mama vermedim korktum.
Konu hakkinda bilgisi olan varsa yardim rica edicem.
Tesekkurler.
Kursakta bulunan havayı hafif hafif bastırarak bosaltabilirsin sen beslediğin için oluyur o hava kesesi
Anaçlar besleyincr böyle olmuyor
Ama sorun yok havayı bosaltabilirsin

kanatlarının altından hafif şiş yere sağdan ve soldan sivilce sıkar gibi (tırnakla değil) baskı uygulamak gerekiyor. O esnada gagasını açmak ve boynu düz tutmak lazım. Pıt pıt edercesine çıkacaktır hava.

kanatlarının altından hafif şiş yere sağdan ve soldan sivilce sıkar gibi (tırnakla değil) baskı uygulamak gerekiyor. O esnada gagasını açmak ve boynu düz tutmak lazım. Pıt pıt edercesine çıkacaktır hava.
Erken dedelik provalari diyelim Hocam.
:)) cocuklardan sonra hic gece kalk su isit mama hazirla calkala sogusun yapmadik tabi. Aksiyon oluyor. muhabbet kusunun da gazini alalim. 😄
Demin soylendigi sekilde yaptim biraz indi ama tekrar mama verince yine sisti.
Birazdan bunu da deneyim.
Tekrar tesekkurler

5. Ve 3. Gundeyiz yasiyorlar. Bir masallahinizi aliriz. 🧿
Sorum sacma veya komik gelebilir kusura bakmayin, soyle,
Surekli elimde besledigim icin bu bulamac mama vucutlarina surunuyor ne kadar dikkat etsem de.
Bir de vucutlari cok kuru tabi annenin sagladigi nem yok.
Sari mama bulasmis kuru bir cilt yani.
Bunun icin bizim beseri kremlerden veya kuslar icin bir urun var mi?
Veya nem icin ne yapilabilir?

Maşallah. Petek arkasına su koyabilirsiniz. Bebeklere de bir fis ılık su damlatabilirsiniz. İçinde Aloe vera eklenebilir. Bunun haricinde kremler uygun olmaz

Son düzenleme:
Maşallah. Petek arkasına su koyabilirsiniz. Bebeklere de bir fis ılık su damlatabilirsiniz. İçinde Aloe vera eklenebilir. Bunun haricinde kremler uygun olmaz
Aloe vera dalini kirip icindeki jelden bir miktar suya koyup onu bir fis sikiyorun dogru mu Doganay Hocam?