baba pet & kuş evi izmir

neanderthalensis

Yönetici
Moderatör
merhaba

izmir'deki nadir jumbo üreticilerinden,. öyle ki bunların jumbo dediği kuşlara pet shoplar show kuşu diyebiliyor. sahibi dürüst bir esnaf mutlaka ziyaret etmenizi öneririm
. belediye ruhsatlı ve denetime tabi bir üretimhane

Maşallah 🧿çok güzel hepsi 😍
Bir çift Jumbo sahiplenme fikri çık aklımdan 😁🤭
Bütün kuşlara uzun uzun baktım
Rabb'im ne güzel yaratıyor 🤲
İzmir'in neresinde acaba 😂 aklımda Dursun hocam BENİM maskeli 5 li ile takas edermi acaba 🤭

Maşallah 🧿çok güzel hepsi 😍
Bir çift Jumbo sahiplenme fikri çık aklımdan 😁🤭
Bütün kuşlara uzun uzun baktım
Rabb'im ne güzel yaratıyor 🤲
İzmir'in neresinde acaba 😂 aklımda Dursun hocam BENİM maskeli 5 li ile takas edermi acaba 🤭

googlea yazarsanız tam konum var haritalarda. çamdibi tarafında yerleri

Epey kuşu da varmış maşallah onlara. Ancak genel anlamda belediye şartlarını karşılamıyor (bir çok yer gibi). Havalandırma, m2 düşen kuş sayısı, veteriner + banyo odası, besinler için ayrı bir alan vs. bunların hiçbirini göremedim. Belki videoya çıkmamıştır

Epey kuşu da varmış maşallah onlara. Ancak genel anlamda belediye şartlarını karşılamıyor (bir çok yer gibi). Havalandırma, m2 düşen kuş sayısı, veteriner + banyo odası, besinler için ayrı bir alan vs. bunların hiçbirini göremedim. Belki videoya çıkmamıştır

aslında iki katlı ancak yaz dönemi gecici olarak alt kata taşımış üst kat boş. veteriner odası vs yukarida

Süper öyleyse. Bunu yazdım çünkü belediyeden alinan üretim belgesi pek geçerli değil. Şartların sağlanması gerekiyor oda çok meşakkatli.
Ortam biraz karanlık geldi bana bir de genel bir yardimciya ihtiyacı var gibi. Epey iş var ( temizlik anlaminda).
Lütfen yanlış anlaşılmasın, sayı arttıkça bakimin ne kadar güç olduğunu belirtmek isterim. 5 dk da eski haline gelebilecek seviyede pisletiyorlar 😔

Jumbolar ne bileyim pek hoşuma gitmiyor benim.. Ağır kanlı hareketsiz şişko kuşlar :D Hele şovlar sabah nereye koysan akşam aynı yerde bulursun :D Yerliden şaşmam :)

Jumbolar ne bileyim pek hoşuma gitmiyor benim.. Ağır kanlı hareketsiz şişko kuşlar :D Hele şovlar sabah nereye koysan akşam aynı yerde bulursun :D Yerliden şaşmam :)

o başka bi olay, en sevdiğim çiftim yerli yeşil :)

ama maalesef maddi karşılığı yok

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220922-204251_Photos.jpg
    Screenshot_20220922-204251_Photos.jpg
    498.1 KB · Görüntüleme: 12
o başka bi olay, en sevdiğim çiftim yerli yeşil :)

ama maalesef maddi karşılığı yok

Maddi karşılık için aslında birazda renklere ve mutasyonlara yoğunlaşmak gerekiyor bence.. Mesela greywing, dilute, rainbow, cremino, spangle, opalin spangle, lacewing, fallow, texas gibi mutasyonların çok güzel renkleri var.. Birde yellow face etkisiyle hafif turkuaz, su yeşili, pastel tonlar yakalandımı tadından yenmez :)

Şahsen ben klasik yeşil veya mavi renklerde olan bir jumbo yada şova, sırf iri vücutlu ve koca kafalı diye o paraları vermem.. Zaten o paraları neden verirler anlamışda değilim açıkçası :D