Beyine sıçrayan iç parazit

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Savas S.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Savas S.

Forum Sakini
Bugün hayatımın en kötü gününü yaşamış olabilirim, erkek kuşumun beynine iç parazit sıçramış. Elle beslemek ve ilaçları vermekten başka yapabileceğimiz birşey yokmuş ☹️
İç parazit beyine sıçradığı için artık yemek yeme ve konuşma fonksiyonunu kaybetmeye başlamış
bene bac gel, ampho horonal ve enrocat verdiler Allah’tan tek umudum tez zamanda sağlığına kavuşması.
İlaçlar + Bakım ücreti 104€ Tuttu

Son düzenleme:
Bugün hayatımın en kötü gününü yaşamış olabilirim, erkek kuşumun beynine iç parazit sıçramış. Elle beslemek ve ilaçları vermekten başka yapabileceğimiz birşey yokmuş ☹️
İç parazit beyine sıçradığı için artık yemek yeme ve konuşma fonksiyonunu kaybetmeye başlamış
bene bac gel, ampho horonal ve enrocat verdiler Allah’tan tek umudum tez zamanda sağlığına kavuşması.
İlaçlar + Bakım ücreti 104€ Tuttu
Çok üzücü gerçekten geçmiş olsun,ilk defa duyuyorum bu tabloyu :( miktar önemli değil elbette ama,aynı işlemlere biz burada en az 400 birim bırakırdık.İç parazit bu kadar riskli demek ki.2 ay bana çok sık gelmişti,hekime 3 yapalım demiştim ama vazgeçtim şu an.Umarım korkulan olmaz,sağlığına kavuşur ?

Oyla 0
Çok üzücü gerçekten geçmiş olsun,ilk defa duyuyorum bu tabloyu :( miktar önemli değil elbette ama,aynı işlemlere biz burada en az 400 birim bırakırdık.İç parazit bu kadar riskli demek ki.2 ay bana çok sık gelmişti,hekime 3 yapalım demiştim ama vazgeçtim şu an.Umarım korkulan olmaz,sağlığına kavuşur ?
Elle beslememiz gerekiyormuş kolayca sindirebileceği elle besleme maması tarifi biliyor musunuz?

Oyla 0
İç parazitin beyinde ne işi var ya? Veterinerin verdiği ilaçların içeriğini biliyorsan yazarmısın yada resmini çekip at. Kuş yemini yiyemiyormu? Tam olarak ne gibi sorunalr var kuşta? Dışkısının resmini ve kuşun videosunuda atarmısın bakalım...

Oyla 0
Diğer açtığın konuyu şimdi gördüm. Beyinde iç parazit falan yok bu kuşta. Cereyanda bırakmışsın üşütmüş. Kafesin kapı yanında ne işi var?

Antibiyotik olarak enrocat yazdılar Mantar ilaci olarak ampho-horonal

Demişsin encocat eğer enrofloksasin etken maddeli antibiyotikse o iyi gelir muhtemelen kuşa...

Oyla 0
Diğer açtığın konuyu şimdi gördüm. Beyinde iç parazit falan yok bu kuşta. Cereyanda bırakmışsın üşütmüş. Kafesin kapı yanında ne işi var?

Demişsin encocat eğer enrofloksasin etken maddeli antibiyotikse o iyi gelir muhtemelen kuşa...
enrocat kedi antibiyotigi muhtemelen enrofloksasin etken maddeli antibiyotik dir

Oyla 0
Yalnız 100 euroda iyimiş. Biraz işgüzarlık birazda demagoji hoop yüz euro :) Ulan 100 euro bir ailenin bir aylık mutfak masrafı be vicdansız! Geçen benzer bir sorunu sağlık ocağından bedavaya yazdırdığım cipro ile çözmüştüm :) Veterinere cerrahi operasyonlar dışında ben gitmem arkadaş...

Oyla 0
Yalnız 100 euroda iyimiş. Biraz işgüzarlık birazda demagoji hoop yüz euro :) Ulan 100 euro bir ailenin bir aylık mutfak masrafı be vicdansız! Geçen benzer bir sorunu sağlık ocağından bedavaya yazdırdığım cipro ile çözmüştüm :) Veterinere cerrahi operasyonlar dışında ben gitmem arkadaş...

biz hep veterinerleri eleştiriyoruz baytril verip gönderiyolar diye. Alamanya'da da aynısını yapıyolar demek ki :)

Oyla 0
İlaçlar 55 tuttu, sizce düzelir mi kuşum? :) Onun canının yanması beni çok üzüyor da

Oyla 0

Enrocat’i biraz araştırdım;
Enrocat enrofloksasin etken maddeli kedilere oral yolla verilen bir antibiyotikmiş
Birde bir sorum olacak bu ilaçlar oda sıcaklığında bozulur mu?

Oyla 0
çok yüksek. Veterinerin belirttiği şekilde kullanın mutlaka. Tedavi sonrası düzelecektir muhtemelen

Oyla 0
Geri