Bir türlü düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar. Tedavi geçmişimizi az çok biliyorsunuz. Dişi kuşumda Yeşil iz bırakan sulu dışkılama vardı. Buradaki arkadaşların da yönlendirmesiyle dışkıları özm laboratuvara gönderdim. Tahlil sonucu koksidiyoz ve streptokok tespit edildi. Koksidiyoz için netcox kullandım 4 gün.Veteriner 4 gün netcox 2 gün temiz su sonra 2 gün daha netcox demişti. 2 gün temiz su arasında dışkılar kötüleşti. Aşırı yemli dışkılama oldu. Veteriner reflor önerdi. 4 gün reflor kullandım. Dışkılar tam düzeldi kurtulduk artık derken son 2 gündür gene yeşil iz bırakmaya ve sulu olmaya başladı dışkılar :( Veterinerle görüştüm. 1 tane daha antibiyotik vermişti streptokok için. FLORMİS %30. Buna başlayalım mı dedim. Yok dedi gene reflor verelim 4 gün boyunca. Dün öğlen saat 3 gibi refloru hazırladım gagasına sık sık tutarak içirdim. Dün gece 12de temiz su verdim. Bugün öğlen 12de de gene reflor verdim. Dün gece yaptığı dışkılar AYNI TEDAVİ ÖNCESİ yaptığı gibi şekli bozuk yeşil iz bırakıyor ve cıvık :( Neyse ki kuşun neşesi yemesi içmesi yerinde. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Maddi ve manevi olarak tükendim. Ne yapmalıyım arkadaşlar artık aklıma birşey gelmiyor @Doğanay Y. @Ümit T. @neanderthalensis

Anladım teşekkür ederim ama dışkı tahlili sonucunda mantar tespit edilmemişti

ben burada kendi yöntemimi yazdım kesin doğru diye iddia edemem tabi ki

bunu size daha önce de yazmıştım, dışkı analizi herşey değildir, özellikle kursak ve solunum sistemlerini tutan enfeksiyonları göstermeyebilir

Oyla 0
Anlıyorum teşekkür ederim...

ben de sizi anlıyorum, elinizden geleni fazlasıyla yapıyorsunuz, kullandığiniz tüm ilaçlara tekrar tekrar baktım, bir çok ihtimali büyük oranda elediniz ve bunu kuşu mümkün olduğunca yormadan yaptınız. belki kuş bu tedavilerle ölümden döndü.

şu ana kadar major antibiyotik olarak sadece amoksisilin kullanmışsınız ki etkisi biraz sınırlıdır. mantar için de 5 gün nystatin kullanmışsınız yeterli gelmemiş olabilir

flormis ve sonrasında (gerekirse) flukonazol kullanımı ile bu ihtimalleri de büyük oranda elemiş olursunuz. bunun ötesinde hekimlerinde yapabileceği pek birşey kalmıyor

Oyla 0
ben de sizi anlıyorum, elinizden geleni fazlasıyla yapıyorsunuz, kullandığiniz tüm ilaçlara tekrar tekrar baktım, bir çok ihtimali büyük oranda elediniz ve bunu kuşu mümkün olduğunca yormadan yaptınız. belki kuş bu tedavilerle ölümden döndü.

şu ana kadar major antibiyotik olarak sadece amoksisilin kullanmışsınız ki etkisi biraz sınırlıdır. mantar için de 5 gün nystatin kullanmışsınız yeterli gelmemiş olabilir

flormis ve sonrasında (gerekirse) flukonazol kullanımı ile bu ihtimalleri de büyük oranda elemiş olursunuz. bunun ötesinde hekimlerinde yapabileceği pek birşey kalmıyor
Evet ben de buradaki arkadaşlar da sağolsunlar çok uğraştık ama bir türlü düzelmiyor :( Tek tesellim şu anda keyfi yerinde ama bu hastalığın ilerleyip onu öldürmeyeceği anlamına da gelmiyor işte... Harcadığım para abartmıyorum 1000 tl’yi buldu. İlacıydı tahliliydi probiyotiğiydi derken. Elimde bir üretimhaneye yetecek kadar ilaç probiyotik birikti :( Bir de üzüntü stres ben de yıprandım artık...
Amoksisilin demişsiniz o hangisi oluyor? Kusura bakmayın ben bilmediğim için soruyorum

Oyla 0
@nextwhiskey flormis kullanım dozunu yazabilirmisiniz? siz yakın dönemde kullanmıştınız
[4/3 13:08] Zeyyad Mısırlıoğlu: Önce çorba kaşığına üç dört damla damlatın iyice çözünsün bu miktarı yarım suluğa ilave edin, ilacın suda iyice karıştığından emin olun hergün suyunu değiştirin
[4/3 13:08] Zeyyad Mısırlıoğlu: 5-6 gün

Oyla 0
[4/3 13:08] Zeyyad Mısırlıoğlu: Önce çorba kaşığına üç dört damla damlatın iyice çözünsün bu miktarı yarım suluğa ilave edin, ilacın suda iyice karıştığından emin olun hergün suyunu değiştirin
[4/3 13:08] Zeyyad Mısırlıoğlu: 5-6 gün
[9/3 11:05] Zeyyad Mısırlıoğlu: Antibiyotik bitiminde probiyotik başlayın
[9/3 13:07] Zeyyad Mısırlıoğlu: Bir hafta sürekli verin

Oyla 0