Bir türlü düzelmeyen dışkı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan avseque
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

avseque

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar. Konuyu az çok biliyorsunuz artık. Dışkılar çok kötü durumda. Hele az önce sapsarı cıvık bir tane yaptı. Tüye de girdi çok tüy döküyor. En son veteriner 4 gün reflor kullanalım dedi. Kullandım hiçbir değişim olmadı. 4 gün reflordan sonra dün de vitamin verdim. Veterinere de söyledim değişim olmadığını 5-6 gün temiz su verin sonra 4 gün netcox başlayın gene dedi... Ne yapmalıyım sizce? Dışkıların fotoğrafını ekliyorum. Özellikle ilk fotoğraftaki sarı olan çok korkuttu beni :( Yeni yaptı onu. Diğer yeşil izli olanları gece yapmış @Doğanay Y. @Ümit T. @neanderthalensis

Ekli dosyalar

• 329238AA-3C06-4BDE-80D3-6F0520888304.jpeg
    329238AA-3C06-4BDE-80D3-6F0520888304.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 16
  • D4A0BA16-1370-4AB4-89C0-8E4CBFBE82A4.jpeg
    D4A0BA16-1370-4AB4-89C0-8E4CBFBE82A4.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 15
Şimdi şöyle anlatayım size. Çok tecrübeli değilim kuşlar konusunda sadece mantıken konuşuyorum. İshal çoğunlukla bir semptom değil sonuçtur. Yani mantar bakteri vs gibi varolan bir hastalığın sonucudur. Eğer beslenme kaynaklı değilse tabii. Benim kuşlarıma dışkı tahlili yapıldı koksidiyoz ve streptokok tespit edildi. İshalleri de bu hastalıkların sonucu zaten... Benim amacım antibiyotik öncesi vücutları toparlansın dirençleri artsın diye var olan sıvı kaybını biraz olsun engellemek. Yoksa elektrolit tek başına tedavi edici bir ilaç değildir bakterilere mantarlara veya virüslere karşı...
işte bende diyorum ki; söz edilen ilaçları şukadar süre kullanın şunu yapın şöyle verin deniyor ya,ben hepsini uyguladım ilaçlar olarak fakat hastalığı herneyse bakteri mantar vs geçmiyor çok ilginçtir,ya ben yanlış uyguluyorum yada farklı bi durum var,elektrolit olayınıda hani kuş biraz nefes alsın ishalden diye dedim.

Oyla 0
tedavi sürecinde ortak kaldılarsa erkeğe de verilebilir. Bence başlayın verilen ürüne

Oyla 0