Biricik kusum ne yesin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xd Aleyna

iyikus.com Üyesi
Selamlar abi benim lovebir sevda papaganim var. Son zamanlarda farkettim ki boyle kucuk beyazimsi sari yemi var icinde de kuxuk siyah cekirdek iste neyse ben biraz gozlem yaptim baktim kusum o yemi seciyor iste bir tek siyah cekirdegi yiyor beyazlari cok cok az yiyor ben de gittim o siyah cekirdegin ayni boyuncan sade bir paketinden aldim napayim veriyim mi kusa karistirip ya da sadece cekirdekli yem taze 2 hafta falan once actim paketi

Kaan bu konuyu uzatmayacağım. Panicum miliaceum diye araştırmanı önereyim. Prosa darı diye geçiyor kullandığımız tohumlar ve görüntülerine, rengine göre gruplanıyorlar. Tamamen aynı şeyler. Eğer yeterli bir kaynak bulabilirsem (buldum ama hala eksik) konusunu açacağım
bu kaynağı çevirebilirsen güzel makale olur :)

Son düzenleme:
Oyla 0
Kaan bu konuyu uzatmayacağım. Panicum miliaceum diye araştırmanı önereyim. Prosa darı diye geçiyor kullandığımız tohumlar ve görüntülerine, rengine göre gruplanıyorlar. Tamamen aynı şeyler. Eğer yeterli bir kaynak bulabilirsem (buldum ama hala eksik) konusunu açacağım
Tamam, araştırma yapacağım. Ben şunu merak ediyorum: Eğer panicum ve darı aynı şeyse yem açıklamalarına niye ayrı 2 tohum olarak yazılıyorlar?

Oyla 0
Nerede geçiyor? Dediğin gibi, görsel paylaş. Ben doğrumu da bilirim, yanlışımı da bilirim. Başka konularda geri adım attığım da olmuştur. Ama bu panicium olayının arkasındayım ben. Panicium eşittir darı ise yem açıklamalarına neden farklı tohumlar olarak yazılıyorlar? Bu sorumu cevapla ben tartışmayı bitireyim. Sen haklısın diyeyim.
Bu kadarı yeterlidir umarım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200923-230006_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200923-230006_Samsung Internet.jpg
    502 KB · Görüntüleme: 11
  • Screenshot_20200923-225934_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200923-225934_Samsung Internet.jpg
    565.5 KB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
Arkadaş kedilerin bile türüne göre farklı isimleri oluyor ve kimse ona kedi demiyor özellikle sahipleri. Bazi isimler özelleşir ve asıl isminin önüne geçer bu gayet normal bir durum .

Oyla 0
Kafa karışıklığını anlıyorum. Şöyle bahsedeyim. Kızıl dal darı düşünün, bir de tilki dal darı. Aslında aynı şeyler, aynı ailedenler ama görünümleri bir tık farklı. Besin değerleride neredeyse aynı. İkisini ayıran tek şey dediğim gibi sadece boyut olarak daha küçük olması ve bu nedenle ispinozların tercih etmesi. Bu nedenle muhabbet kuşu karışımlarında pek eklenmez. Son zamanlarda ekleniyor. Ayrıca Tilki kuyruğu darı ciddi şekilde strese maruz kalmışsa yetiştirilirken, çiftlik hayvanları için toksik seviyelerde nitrat biriktirebiliyormuş.

Oyla 0
Bu kadarı yeterlidir umarım.
Soldaki görselde G1 Experience’ın orijinal sitesini, sağdaki görselde ise petmarketburada’nın sitesinin fotoğrafını koymuşsun. Ürünlerin linklerini buldum ve sitelere gittim. İki ürün de aynı ürün. Altta G1’in sitesinde aldığım ss’in fotoğrafını ve petmarketburada’nın sitesinde aldığım ss’i paylaştım. İkisinde de elenmiş kızıl Alman dal darısı yazıyor. Sonuçta ikisi aynı ürün. O attığın görsellerden ne anlamam gerektiğini anlayamadım. Sonuçta iki ürün de aynı. Sadece farklı sitelerden görseller atmışsın. Ürünler aynı. Ne anlayacağım ben oradan?

Ekli dosyalar

• A608CEE4-5098-4E8E-A4A4-061E2F33311E.jpeg
    A608CEE4-5098-4E8E-A4A4-061E2F33311E.jpeg
    606.3 KB · Görüntüleme: 9
  • 1BAB083E-20C8-4DC2-94E4-E3068EB96944.jpeg
    1BAB083E-20C8-4DC2-94E4-E3068EB96944.jpeg
    290.6 KB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
Soldaki görselde G1 Experience’ın orijinal sitesini, sağdaki görselde ise petmarketburada’nın sitesinin fotoğrafını koymuşsun. Ürünlerin linklerini buldum ve sitelere gittim. İki ürün de aynı ürün. Altta G1’in sitesinde aldığım ss’in fotoğrafını ve petmarketburada’nın sitesinde aldığım ss’i paylaştım. İkisinde de elenmiş kızıl Alman dal darısı yazıyor. Sonuçta ikisi aynı ürün. O attığın görsellerden ne anlamam gerektiğini anlayamadım. Sonuçta iki ürün de aynı. Sadece farklı sitelerden görseller atmışsın. Ürünler aynı. Ne anlayacağım ben oradan?
Ss de ben zaten linkleri açık bıraktım birde buldum diyorsun :) neyse sana daha fazla prim vermeyeceğim . ;)

Oyla 0
Aslında oradan vermek istediğin mesajı anladım. Petmarketburada’nın sitesindeki ürüne kızıl panicum deniyor, G1’in sitesindeki ürün de aynı ürün. Eş ürünler. Ama G1’in sitesindekinin başlığına kızıl panicum yazmamışlar, darı yazmışlar. Buradan da demek istiyorsun ki panicum ve normal darı aynı şeylerdir. O kadar anlama kapasitem var yani. Ama G1’in sitesindeki kutunun üstünde yine dal darı yazıyor. Yani aynı şeyler değil. G1’in sitesinde ürünün başlığında panicum yazmaması yazıyı yazanın nane yemesi.
G1 yani yem karışımını hazırlayan kişi ve petmarket in sahibi Güray Özkulun G'si :D
Yani?

Oyla 0
Sana son bi prim vereyim de artık uzatma.
Çevirmen tagi aliyorsun bari hakkini verip yabanci dilden kaynak ile fikrini savun. Buyur. Bu kadari yeterli diye düşünüyorum @Doğanay Y. Ve konunun saçma bir şekilde uzamamasi adına bence kilitlenmesi gerekiyor .

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200923-232143_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200923-232143_Samsung Internet.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 10
  • Screenshot_20200923-232048_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200923-232048_Samsung Internet.jpg
    891.9 KB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...