Bluee

Bluee

iyikus.com Üyesi
Kuşa önce K vitamini takviyesi yapın 3 gün, ardından 3 günde probiyotik takviyesi, ardından bir gün normal su ve daha sonra 2 gün iç parazit için sitraks. Daha sonra kuşun güncel dışkılarını ekleyin, duruma göre yine tavsiyelerim olur....
K vitamin marka tavsiyeniz var mı acaba?

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Bi saniye bir bakıyım ürünlere arasından seçerim sizin için...

Refarm Probiolife OB Prebiyotik ve Probiyotik Takviyesi 50gr​

Bu ürünün içinde k vitamini ve probiyotik var bulabilirseniz faydası olucaktır...

Doğanayın dediği gibi veterinerede götürmeye çalışın mutlaka....

Bluee

iyikus.com Üyesi
Evet gelişmeler iyi görünüyor. Öncelikle sulpemezatin aldım, 5 gün boyunca 8 damla sekilde, hergün suluğu değiştirerek verdim, hemen ardından 3 gün art arda röhnfried gervit multivitamin verdim. Hemen ardından 5 gün daha sulpemezatin 8er damla vermeye başladım, cuma gününden itibaren 3 gün vitamin ve hemen sonrasında 3 gün probiyotik vericem, yani toplam 19 günlük tedavinin 11.günündeyim, kuş toparladı , dışkısı 11 gündür çok iyi durumuda, dışkı yapışma sorunu kalmadı, duruşu da iyileşti ve diri, uyuma problemi de bitti gibi birşey, cuma günü vitamine geçtiğimde, mama yeşillik vs takviyesi de yapıcam ki bol kilo alsın artık... Koksidiyoza sulpemezatin birebir diye dusunmeye basladim. Mega bakteri için de birebir bir ilaç olsa keşke

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Evet gelişmeler iyi görünüyor. Öncelikle sulpemezatin aldım, 5 gün boyunca 8 damla sekilde, hergün suluğu değiştirerek verdim, hemen ardından 3 gün art arda röhnfried gervit multivitamin verdim. Hemen ardından 5 gün daha sulpemezatin 8er damla vermeye başladım, cuma gününden itibaren 3 gün vitamin ve hemen sonrasında 3 gün probiyotik vericem, yani toplam 19 günlük tedavinin 11.günündeyim, kuş toparladı , dışkısı 11 gündür çok iyi durumuda, dışkı yapışma sorunu kalmadı, duruşu da iyileşti ve diri, uyuma problemi de bitti gibi birşey, cuma günü vitamine geçtiğimde, mama yeşillik vs takviyesi de yapıcam ki bol kilo alsın artık... Koksidiyoza sulpemezatin birebir diye dusunmeye basladim. Mega bakteri için de birebir bir ilaç olsa keşke
Sürecin olumlu geçmesine çok sevindim :giggle: Umarım tedavi nihayete erdiğinde, tamamiyle sağlıklı olacak yavrumuz:cool:

Bluee

iyikus.com Üyesi
Koksidiyoz tedavisi bitti, uzerine 2 hafta sonra sitraks tedavisi de bitti, yaklaşık 2 haftadır dışkılar normal ve kuş sanırım kilo aldı, kendine geldi, bol yem yiyorlar, hareketli ve durmuyor, sanırım artık iyileşti, ne dersiniz?

Ekli dosyalar

• IMG_20201128_233238.jpg
    IMG_20201128_233238.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 9

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Oyy fındığa bak sen:love:

Çağlar bey, çok sevindim son durumuna:giggle: Çabalarınız ve özveriniz sayesinde yavrucağa can gelmiş:) Umarım bundan sonra olumsuz durumlar yaşamayız(y)

Bluee

iyikus.com Üyesi
Çok teşekkürederim murat bey , sizlerin sayesinde aslında, bu degerli forma iyiki üye olmuşum ve sizleri tanımışım, muhabbet kuşu bakımı ile ilgili aslında hiçbirşey bilmiyormuşum, burada hergün yeni şeyler öğreniyorum. Umarım yaşamam, çok iyi bakmaya çalışıyorum kuşlarıma artık, hergüne plan ve programım dahi var, abartmadan temizlik,ilgi ve besinlerine çok dikkat ediyorum.,tekrar sizlere teşekkürederim.

Muratsani 

Yönetici
Moderatör
Bakmakla görmek arasında fark var. Her konuda gören gözler ve yürekler olsa keşke. Siz görüyorsunuz, bu çok mühim. Bu nedenle tekrar takdir ve teşekkür ediyorum :giggle:

Sizi her daim forumumuzda görmek isteriz. Deneyimlerinizi de bizimle paylaşabilirsiniz :giggle:

GüzelKuş

Veteran
Koksidiyoz tedavisi bitti, uzerine 2 hafta sonra sitraks tedavisi de bitti, yaklaşık 2 haftadır dışkılar normal ve kuş sanırım kilo aldı, kendine geldi, bol yem yiyorlar, hareketli ve durmuyor, sanırım artık iyileşti, ne dersiniz?
Çok sevindim bir daha böyle birşey görmezsiniz inşallah. Tekrardan çok geçmiş olsun. Çok tatlı maşallah.