Boncuğun kilosu...

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hasan.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hasan.

Veteran
Merhabalar. Bugün sipariş verdiğim tartım geldi ve Boncuğu tarttım. Her tartmamda 41 GRAM çıktı. Ben kilosunun gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Sizce? @Doğanay Y. , Cekoslavak muhabbet kuşlarının kilosunun 35-40 gr olmasını söylemişti. Benim kuşum da 41 gram çıktı. Ben 35-36 gram civarını zayıf olarak düşünüyorum. Bana göre 40-43 gram civarı tam sağlıklı kuşun kilosudur ama yine de sorayım dedim... Teşekkürler.

Bazı kuşlar kas kütlesi iyi olduğunda, yağlanmalarını görmüyorsunuz. Normal olabilir dediğiniz gibi ve kuştan kuşa değişir.

Oyla 0
Bazı kuşlar kas kütlesi iyi olduğunda, yağlanmalarını görmüyorsunuz. Normal olabilir dediğiniz gibi ve kuştan kuşa değişir.
Haklısınız hocam. Fakat 35 gram civarları çok zayıf değil mi? Bir bağışıklık düştüğünde kuşun direnci kalmaz. Tabii yine de siz daha iyi bilirsiniz. Kusumun görüntüsü bu şekilde. Ben tam sağlıklı kilosunda olduğunu düşünüyorum. 41 gram fazla mı yoksa iyi mi? Yani kuşun sağlıklı olduğunun bir göstergesi olarak kiloyu baz alabilir miyiz?
IMG_20201215_174403.jpg

Oyla 0
Haklısınız hocam. Fakat 35 gram civarları çok zayıf değil mi? Bir bağışıklık düştüğünde kuşun direnci kalmaz. Tabii yine de siz daha iyi bilirsiniz. Kusumun görüntüsü bu şekilde. Ben tam sağlıklı kilosunda olduğunu düşünüyorum. 41 gram fazla mı yoksa iyi mi? Yani kuşun sağlıklı olduğunun bir göstergesi olarak kiloyu baz alabilir miyiz?
Ekli dosyayı görüntüle 10208
40-45 gram arası idealdir beyfendi
35 gram civarları fazla zayıf olur. Hele çekoslavaklar için çok zayıf olur. Sizinki güzel duruyor

Oyla 0
40-45 gram arası idealdir beyfendi
35 gram civarları fazla zayıf olur. Hele çekoslavaklar için çok zayıf olur. Sizinki güzel duruyor
Teşekkürler cevap için. Bence de cekoslavak muhabbet kuşları için 35 gram civarları sıkıntılı. Ufak bir sorunda bile, iştahsız olup büyük kilo kaybedebilir. Sızın kuşunuzda bir tık fazlaymış kilosu :)

Oyla 0
Teşekkürler cevap için. Bence de cekoslavak muhabbet kuşları için 35 gram civarları sıkıntılı. Ufak bir sorunda bile, iştahsız olup büyük kilo kaybedebilir. Sızın kuşunuzda bir tık fazlaymış kilosu :)
Şaka için yazdım onu. 58 gram çok çok çok fazla. En şişman kuşum 47 gram

Oyla 0