Muhabbet Kuşları Bonnie yem hakkında

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Zafer
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Probiyotikler bağırsak sağlığı için önemli malum,çabuk ishale dönen hayvanlar muhabbetler.O yüzden aşırıya kaçmadan verilmesini ben doğru buluyorum.Vitamin konusunda da ne kadar çeşitli ve dengeli besleyebiliriz emin değilim.Zaten tohum ağırlıklı gidiyoruz,sebze meyve de aşırı veremiyoruz.

Ev ortamında doğadaki gibi asla olamayacağı için beslenme ve düzenleri bu tip katkıların önemli olduğunu düşünüyorum ben.İlla verilmeli mi ? Bu konu tartışmalı bence.Gerek duydukları her vitamin,mineral vs karşılayabilsek o zaman belki dışardan destek gereksiz olabilirdi.Ama dediğim gibi bunun da çok mümkün olduğunu düşünmüyorum.Ben zaten başarabilirsem yavaştan pelet yeme geçeceğim.O zaman bu tip katkıları çok çok azaltırım herhalde.
çok teşekkür ederimm

Ben probiyotiği haftada 1,vitamini ise 10-15 günde bir veriyorum.Aynı an da değil de günlere yayarsanız daha iyi olur.Mama ve sebze-meyve yediği için arada çok sık vitamin vermiyorum.Tüy döneminde haftada 2 kez B vitamini kullanıyorum.
vitamin ve probiyotiği kaç damla veyahut toz olursa nasıl veriyorsunuz? suluğunuzda ne kadar kalıyor?

vitamin ve probiyotiği kaç damla veyahut toz olursa nasıl veriyorsunuz? suluğunuzda ne kadar kalıyor?
Vitamin ya da bu tip tüm premiksler 8 saatten fazla kalmaması gerekir. 8 saatten sonra temiz su ile değişmelidir. Ürüne göre kullanım oranları değişiyor ama genelde damlalar için 5-6 damla arası, tozlar içinde 1mg öneriliyor.

sultan papağanım benim tabağımdan yemek tırtıklamayı çok sever dün akşam balık yerken beyaz etinden keyifle biraz yedi ben de engel olmadım.bugün dışkısı kötü kokuyor ancak hareketlerinde azalma yok sabah normal yemini de yedi.balık papağanıma zarar vermiş olabilir mi ne yapmalıyım .suluğuna diazyme 256 kattım