Bst PVC Kafes Kullanan Arkadaşlarımdan Bilgi İstifade

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Fahri52
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fahri52

iyikus.com Üyesi
Değerli Arkadaşlarım 4 çift kuşum için bst PVC kafes aldım. Kuşlar sürekli kur halindeler ama yuvalığa hepsi yabancı. Yuvalığa kızıl darı koydum girişine, Nijer koydum. Kuşlarım yuvalığın olduğundan haberi dahi yok. Bu kafeste yuvalığın yukarı da olması mı sorun? Bir de led ışık var içeriğinde kafesin. Led floresan strese sokar mı 2-3 saat ışık kullanımında teşekkürler.

Ekli dosyalar

• FF4AF10E-AC1F-4548-8124-EF3D42623460.jpeg
    FF4AF10E-AC1F-4548-8124-EF3D42623460.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 9
Zamana bırakın ve bekleyin. Akıllı dostlarımız mutlaka bulacaktır yumurta yapacağı yeri.

Oyla 0
İnşallah diyoruz o zaman. Sabırl beklemedeyiz. 3 aya yakın oldu kafesi alalı. 2 çiftim tecrübeli damızlık saha önce yumurta yapan yavruları olan, diğer iki çiftim de 6 aylık yavru iken aldığım çiftler. Ne tecrübeli olanlar ne yeni olanlar. Dediğim gibi kur var evin yolunu keşfeden yok. Teşekkür ediyorum beklemede kalıyoruz o zaman

Oyla 0
Dolap kafeste büyüyen kuş, tel kafeste büyüyen kuş, ev ortamında büyüyen kuş vs.ortam değişikliği yaptığı zaman mutlaka bir adaptasyon süreci yaşar. Zorla öğretmenin yolu yok. O yüzden bekleyeceğiz.

Oyla 0
6-7 ay önce BST kafes kullanmaya başladım. Yavrulu takımları da transfer etmek zorunda kaldım. Yavruları olan anne baba yavruların sesinden dolayı hemen yuvalığa girip çıkmaya başladılar. Diğerleri ise meraklı kuşlar olmaları sebebi ile bir süre sonra keşfedip yuvalık ile haşır neşir oldular. Yuvalık girişi yukarıda ise daha kolay alışıyorlar ancak altta olan girişin ise yavruların yuvalıktan çıkmasına sağladığı önemli bir avantajı var.

Led ışık çok faydalı aslında ve üretime de olumlu katkısı var. Odanızın aydınlık olma durumuna göre açık bırakmanızı tavsiye ederim.

Sabırla takip edin bir süre sonra yuvalığa ilgi gösterdiklerini görürsünüz inşallah.

Oyla 0