Bu dışkılar normal mi?

htchaticeonem9

Forum Sakini
Bugün Menekşe ile Limon'un bulunduğu bölgede sulu dışkılar gördüm. Fotoğrafını da çektim. Menekşe bana bir süredir durgun gibi geliyordu acaba onun dışkısı mı tam emin değilim. Bir bakabilir misiniz?

Bu dışkı dönemlik geçici dışkılardan. Tüye başlıyor olabilir veya biraz bağışıklığı düşmüş olabilir. Takviyelerle toparlamasını beklemelisiniz :)

Bu dışkı dönemlik geçici dışkılardan. Tüye başlıyor olabilir veya biraz bağışıklığı düşmüş olabilir. Takviyelerle toparlamasını beklemelisiniz :)
Haftada 3-4 gün Bt Amin Forte kullanıyorum ama ne zaman 4 gün dolup gelecek haftaya kadar vitamini kessem böyle bağışıklıkları düşüyor. Her gün versem bir şey olur mu?
Normal değil iç parazit tedavisi yapmış mıydınız
Hayır yaptırmadım

Kanatlı uzmanları önermiyor bu kadar sık kullanılmasını kuşun karaciğerini yorarsın demişti.

Bence sebze meyve yiyen kuşlara ayda 1 kere yeterli.
Benim kuşlar gibi sebze meyve yemiyorsa haftada 1 veya 2 kez yeterli. Normal kullanımı haftada 1 veya 2 kez🙂

B kompleks vitaminler genelde karaciğer için sorun olmaz. Multivitaminler bu konuda dikkatli kullanılmalı. Haftada 1 yeterli olur multi için. B vitamini ise haftada 2 ye çekilebilir, boşalan güne probiyotik verilebilir.