Bu yem ve su yeter mi?

Enes153

Forum Sakini
Merhaba 5 gün gibi bir gün tatile gidiceğim.Evde 1 çift sultan 1 tanede muhabbet kuşu var.Sultan pağanlarıma 1 akıllı yemlik 4 normal yemlik 2 büyük suluk 2 küçük suluk koysam.Muhabbet kuşunada(3 aylık) 3 yemlik 1küçük 1büyük suluk koysam.Yeter mi 5 gün.

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Merhaba 5 gün gibi bir gün tatile gidiceğim.Evde 1 çift sultan 1 tanede muhabbet kuşu var.Sultan pağanlarıma 1 akıllı yemlik 4 normal yemlik 2 büyük suluk 2 küçük suluk koysam.Muhabbet kuşunada(3 aylık) 3 yemlik 1küçük 1büyük suluk koysam.Yeter mi 5 gün.
Yemleri ve suları değiştirebilecek birisi yok mu?

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Sulukların bu havada yetip yetmeyeceği, devirip devirmeyecekleri meçhul olmakla beraber, normal sulukta 5 gün beklemiş olan suyun bakteri ve mantar üretmesi kaçınılmaz gözüküyor.
Kuşlar suyu içip sağ kalsalar bile, hastalanmaları yüksek ihtimal.
Tavsiye;
Evin anahtarını güvendiğiniz birisine verin ya da kuşları güvendiğiniz bir yere emanet edin, sularını günlük değiştirsinler.

Oyla 0

Enes153

Forum Sakini
Yani benimde kararım o yönde fakat verebileceğim herkes şehir dışına gidiyor.iyi bildiğim bir petshop var oraya bırakmak istedim.Fakat eş kuşlar oradada strese girer yavru yapamazlar diye düşündüm.Bilmiyorum ne yapacağım.

Oyla 0

Atilla Algansoy

Veteran
Yani benimde kararım o yönde fakat verebileceğim herkes şehir dışına gidiyor.iyi bildiğim bir petshop var oraya bırakmak istedim.Fakat eş kuşlar oradada strese girer yavru yapamazlar diye düşündüm.Bilmiyorum ne yapacağım.
Yavru yapmamaları evde susuzluktan ölmekten veya beklemiş sudan hastalık kapmalarından iyidir..

Son düzenleme:
Oyla 0

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Şu konuyu incelerseniz belki faydası dokunabilir..

Oyla 0

Enes153

Forum Sakini
Yavru yapmamaları evde susuzluktan ölmekten veya beklemiş sudan hastalık kapmalarından iyidir..
Tabi ki öyle fakat en ufak kuş sesinde deliye dönen kuşlar.Petshop da strese girerlerse sadece yavru değil,ki ben yavru için beslemiyorum eş istediği için aldım sadece kuşum.Bu sefer daha büyük hastalıklara yol açar.

Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Yem yeterli olur

10 suluk da koysanız o sular Konya yaz sıcağında hızlıca buharlaşır. Eve döndüğünüz zaman kuşların cesetlerini bulma ihtimaliniz maalesef yüksek. lütfen bu riski almayın

Son düzenleme:
Oyla 0