Bulut(muhabbet kuşum) garip bir ses çıkarıyor

Yavru olduğu için fazla Efor sartfetmis olabilir kondisyonu tam değil bu yüzden biraz daha yormamaya özen gösterin
Takip edin bundan sonra ki durumlarda aynı sesi çıkarırsa tekrardan bakalım
Tamamdır. Baya yoruldu haklısınız. Ele alıştırmaya çalışırken biraz da sinirlendi :) misafirimiz vardı ona sinirlendi o biraz yordu da kendisini :)) sonradan bu sesi yapınca acaba solunum sıkıntısı mı dedim ama uçup yorulduğunu anladım. Tekrar olursa paylaşırım şuan için kafesinde ikisi de yoruldu salıncakta :)

Biraz uçtu yoruldu. Sonradan yorgunken elimize aldık. Yorgunken bu sesi çıkarmaya başladı. Bu normal mi?

Bu ses bana çok tanıdık geldi 😄 Benim ilk beslediğim kuş dişiydi. Ve bu sesi çok çıkarırdı. Yani bu şekilde avuçta tutulduğunda veyahut istemediğimiz birşey yaptığımızda direk o sesi çıkarırdı. Veterinere gidelim veteriner eline alsın direk bu sesle karşılık verirdi. Yani bir tür kendini koruma sesi gibi birşey sanırım.

sonradan bu sesi yapınca acaba solunum sıkıntısı mı dedim ama uçup yorulduğunu anladım
Solunum yolu sıkıntısı sesi daha farklı oluyor. Bu şekilde değilde tıh tıh diye oluyor ve kuyrukta bir ileri bir geri sallanıyor.

Bu ses bana çok tanıdık geldi 😄 Benim ilk beslediğim kuş dişiydi. Ve bu sesi çok çıkarırdı. Yani bu şekilde avuçta tutulduğunda veyahut istemediğimiz birşey yaptığımızda direk o sesi çıkarırdı. Veterinere gidelim veteriner eline alsın direk bu sesle karşılık verirdi. Yani bir tür kendini koruma sesi gibi birşey sanırım.

Solunum yolu sıkıntısı sesi daha farklı oluyor. Bu şekilde değilde tıh tıh diye oluyor ve kuyrukta bir ileri bir geri sallanıyor.
Gerçekten içimi rahatlattınız. Misafirimiz vardı. Dişi kuşla biraz inatlasti açıkçası :) ele alıştırmaya çalışırken zorladı biraz. Sonradan eşim eline aldı. Misafirimize sinir oldu sanırım 😄 misafirimiz elini uzatınca da ona böyle tepki verdi 😄😄
Çok şükür hasta olmasınlar da çok üzülüyorum bişey olursa onlara diye elbet birgün hepimiz gideceğiz ömürleri de kısa biliyorum ama, yine de elimden gelenin fazlasını yaptım demek istiyorum onlar için