Cede Mamaya Benden Artı Puan

Kuşun yavru ya da yetişkinligine göre değişir. Daha çok Kizistiracak mamalar hazirlanmamali. Genel olarak tümü kullanilabilir ama. Zaten icerisinde çedene var az oranda cede de
Hangi kabından bahaediyodsunuz çede mamanın İnternete baktığımda bir çok farklı kapta olanı var hangi ma ideal sizin için görseli var mı

Akyol kardeşler de 10 kg var ve stok tükenmiş görünüyor. Önereceğiniz bir internet sitesi var mı güvenilir

Şuanda petmarketburada da 1 ve 5 kilogramlık seçenekleri mevcut. Görseli şu şekilde olanlar kuru, diğerleri nemli..
1618131594821.png

İkinci olan da kuru diye geçiyor

Ekli dosyalar

• 652801A0-2A71-47B0-9DE2-A024AB8DF3D1.jpeg
    652801A0-2A71-47B0-9DE2-A024AB8DF3D1.jpeg
    43.2 KB · Görüntüleme: 5
  • 86787630-66FB-43F3-8E32-79ACF74897A9.png
    86787630-66FB-43F3-8E32-79ACF74897A9.png
    60.9 KB · Görüntüleme: 5
Bende aldım Cede Kuru mama fakat Pastel bir kez olsun yemedi. Ev yapımı yumurta maması da yemiyor, sebze meyve de yemiyor. Yem ve dal darıya bayılıyor ama böyle de hiç sağlıklı bir beslenme değil. Ne olacak böyle bilmiyorum.

Merhaba hobidaşlar, bugün iki adet muhabbet kuşuma aldığım ürünler elime geçti.
Bazı ürünleri siz değerli arkadaşlarım sayesinde tecrübe edineceğim. Lakin ilk kez deneyecek olduğum Cede'nin kuru mamasını neredeyse bende yiyecektim, kokusu o kadar hoş ki aynı şekilde eşim de çok hoş olduğunu söyledi.
Daha sonra mamayı kırmızı pancar, havuç, Maydonoz ile nemlendirip kuşlara sundum.
İlk başta birer kez alıp oynamaya devam ettilerse de asıl hingilim yarım saat sonra koptu.
Hiç kavga etmeyen kuşlar birbiriyle anlaşamıyor gibi mamaya saldırmaya başladılar, devrilmez taban mamalık kullanıyorum, bu şekilde olursa iki tane Askılı mamalık alıcam .
Daha önce Nilmix ve Mamamiamix kullandım onları da yediler fakat bu mama başka mama.
Biraz abartıyorsun diyecek olanlar olabilir belki ama bence hakediyor.
Değerli kardeşim bende mammiamix kullanıyorum bitecek ve cede kuru mama almayı düşünüyorum. İçine ayrıca yumurta koymuyoruz zaten yumurta malzemeleri var diye biliyorum içinde. Sebze ile karıştırıp nemlendirici o şekilde servis ediyoruz değil mi. Yazınızdan okuduğum kadarı ile memnun görünüyorsunuz inşallah benim kuşlarda sever. Her yerde güzel yorumları okuyorum

Merhaba hobidaşlar, bugün iki adet muhabbet kuşuma aldığım ürünler elime geçti.
Bazı ürünleri siz değerli arkadaşlarım sayesinde tecrübe edineceğim. Lakin ilk kez deneyecek olduğum Cede'nin kuru mamasını neredeyse bende yiyecektim, kokusu o kadar hoş ki aynı şekilde eşim de çok hoş olduğunu söyledi.
Daha sonra mamayı kırmızı pancar, havuç, Maydonoz ile nemlendirip kuşlara sundum.
İlk başta birer kez alıp oynamaya devam ettilerse de asıl hingilim yarım saat sonra koptu.
Hiç kavga etmeyen kuşlar birbiriyle anlaşamıyor gibi mamaya saldırmaya başladılar, devrilmez taban mamalık kullanıyorum, bu şekilde olursa iki tane Askılı mamalık alıcam .
Daha önce Nilmix ve Mamamiamix kullandım onları da yediler fakat bu mama başka mama.
Biraz abartıyorsun diyecek olanlar olabilir belki ama bence hakediyor.
Bu mamanın içine havuç ve kırmızı pancar koyunca nemlendiriyoruz servis ediyoruz yA. Entrobac toz probiyotik katsak zararı olur mu

Merhaba @Fahri52 ben şuan cede kullanıyorum ve havuç bazen de yeşillikler ile nemlendirip veriyorum. Ekstadan entroback gibi katkılarda eklediğim oluyor.

Merhaba @Fahri52 ben şuan cede kullanıyorum ve havuç bazen de yeşillikler ile nemlendirip veriyorum. Ekstadan entroback gibi katkılarda eklediğim oluyor.
Merhabalar
Nemlendirme konusunda biraz daha detay verebilir misiniz. Ben direkt ayrı bir yemliğe kuru olarak koydum ve hiç yemedi. Arada bir yenileyip tekrar veriyorum ama yemiyor yanlış birşey yapıyorum sanırım.

Merhabalar
Nemlendirme konusunda biraz daha detay verebilir misiniz. Ben direkt ayrı bir yemliğe kuru olarak koydum ve hiç yemedi. Arada bir yenileyip tekrar veriyorum ama yemiyor yanlış birşey yapıyorum sanırım.
Bende 10 civarı kuş olduğundan 1 tam havuç rendeliyorum ve yaklaşık 2/3 çorba kaşığı mama ilave ediyorum, karıştırıp bir süre mamanın şişmesini bekliyorum (15 dk). Ardından mamaya parmağınızla dokunduğunuzda hafif nemli ama ıslaklıktan kaynaklı yapışma olmaması lazım

Merhabalar