Çekoslavak Muhabbet Kuşunun Kilosu Kaç Olmalıdır?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Hasan.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hasan.

Veteran
Merhaba İyikus üyeleri. Birkaç güne sipariş ettiğim 35 liralık bir hassas tartı gelecek. Hassas tartıyı sadece kuşumu tartmak için kullanacağız. Doğru tartar mı?

Techmaster Dijital Hassas 10 Kg Mutfak Terazisi Tartısı Lcd Ekranlı | Trendyol

Bir de "Çekoslavak" muhabbet kuşunun olması gereken sağlıklı kilosu kaç gramdır? Ona göre bir çıkarımda bulunacağım. Çünkü normalden daha fit bir yapıda olduklarından kilolarının da farklı olacağını düşündüm. Teşekkürler. @Doğanay Y. hocam siz de bakarsanız sevinirim.

35-40 g arası olmalı ağarlığı.
Bu tip ürünler doğru tartıyor. Sorun olmaz diye düşünüyorum

Oyla 0
Çözüm
Bulut’ta Çekoslovak sanırım emin değilim.Bu ırklar daha mı az kilolu oluyor.Öyleyse bizim fazla biraz galiba kilomuz :unsure:

Oyla 0
Bulut’ta Çekoslovak sanırım emin değilim.Bu ırklar daha mı az kilolu oluyor.Öyleyse bizim fazla biraz galiba kilomuz :unsure:
Yani daha az kilolumudur bilmem ama diğer ırklara göre çok daha fit görünüme sahipler. Kanatları ve kuyrukları daha uzun olduğu için büyük ihtimal.

Oyla 0
Ağırlıklar bir çok nedenden değişebilir ama ideal bildirilen bu. Örneğin yağlanma yoktur, hareketlidir ama 46 gramdır. Normal kabul edilebilir ama dikkat edersiniz. Ya da çok hareketli, şımarık ama dal gibidir. Kaslı ve yağ dokusu erimediği sürece sorun teşkil etmez ama takip gerekir.

Oyla 0
Ağırlıklar bir çok nedenden değişebilir ama ideal bildirilen bu. Örneğin yağlanma yoktur, hareketlidir ama 46 gramdır. Normal kabul edilebilir ama dikkat edersiniz. Ya da çok hareketli, şımarık ama dal gibidir. Kaslı ve yağ dokusu erimediği sürece sorun teşkil etmez ama takip gerekir.
Ağırlık 44-45 gidip geliyor,arada ölçüyorum.Ama gene de yağlı durmuyor.Çok hareketli,sürekli ya geziyor ya uçuyor o yüzden belki de.

Oyla 0