Cennet cift

Aynı cins cennet papaganlari yuva örer mi.cinsiyetini bilmiyorum.
Aynı cins derken ikisi de cennetse sorun olmaz birisi sevda diğeri cennetse yavrular gut olabilir. Yani gelecek yavruların tekrar üreme gibi şansı olmayabilir. Birbirlerine kusuyorlarsa kusanın erkek olma ihtimali yüksektir. İki aynı cinsiyet yuvada anlaşamayabiliyor. Eğer anlaşıyorlarsa ve yuvalık var onlarda içerisine giriyorsa eşleşmişlerdir.

Aynı cins derken ikisi de cennetse sorun olmaz birisi sevda diğeri cennetse yavrular gut olabilir. Yani gelecek yavruların tekrar üreme gibi şansı olmayabilir. Birbirlerine kusuyorlarsa kusanın erkek olma ihtimali yüksektir. İki aynı cinsiyet yuvada anlaşamayabiliyor. Eğer anlaşıyorlarsa ve yuvalık var onlarda içerisine giriyorsa eşleşmişlerdir.
Sevda ve cennetler de cinsiyet ayrımı biraz zor ama erkek kuşların kuyruk kısımları daha sivri gelir dişi kuşların daha kısa ve hemen hemen hepsi aynı uzunlukta olur. Birde dişilerin kanatları gövde üzerinde biraz daha açık durur, erkeklerin kanatları arka tarafta bir birisinin üzerine gelir çarpı işareti gibi düşünebilirsiniz. Tabi bunların hepsi net bilgi değil. Net bilgi isterseniz DNA testi 😊 fotoları varsa bakıp yorum yapmak daha doğru olur

Cok iyi anlaşıyorlar. Yuva öldüler 1 haftadır.ciftlesme görmedim.sert şekilde opusuyor mu kavga mı ediyor anlayamadım.ayni cinsten iki erkek veya iki dişi de yuva orerler mi.bu arada çok teşekkür ederiz

Cok iyi anlaşıyorlar. Yuva öldüler 1 haftadır.ciftlesme görmedim.sert şekilde opusuyor mu kavga mı ediyor anlayamadım.ayni cinsten iki erkek veya iki dişi de yuva orerler mi.bu arada çok teşekkür ederiz
cennet ve sevdalarda yuvayı dişi örer hayvanın karakterine göre erkek yapmaya çalışsa bile saldıran dişi çok gördüm. @Selçuk YÜKSEL hocamın dediği gibi yuvayı ördüyse kesin birisi dişidir. Ama diğeri erkek mi dişi mi ona emin olamayız. Dediğim gibi kanat yapıları birbirinden farklıysa diğeri erkektir.

Son düzenleme:
Geri