Cennet papağanları hakkında bilgisi olan?

Authorwoman

Yeni Üye
Herkese merhaba, bir süre önce daha önceki evinde rezalet şekilde bakıldığını gördüğüm bir cennet papağanına tabiri caizse el koyup sahiplendim. Ancak farkettim ki idrar renginde ve ayaklarının üst bölgesinde sarılıklar var. Ayak üstü biraz yeşilimsi de duruyor. Bu olmaması gereken bir durum diye biliyorum, yaşadığım şehirde kuş bakan veteriner olmadığı için başka şehre götürmek zorundayım. Götürene kadar konu hakkında bilgisi olan varsa fikir almayı çok isterim. Kuş toprağı, kızıl darı ve aspur ağırlıklı karışık yem, b vitamini ve multi vitamin kullanıyoruz bir aydır. Yemine makro çekirdek almıştım onu çok seviyor ve çok yiyordu idrardaki sarılık bundan olabilir mi?

Merhaba güncel dışkı resmini görebilirmiyiz temiz peçete üzerinde olacak şekilde
Kuşunuzun videosunu da görsek iyi olur genel durumu ile ilgili daha fazla bilgiye sahip oluruz bu sayede
Yetersiz beslenme ve bakımsız bir kuşa sahip çıktığınız için teşekkürler 🙏

Merhaba güncel dışkı resmini görebilirmiyiz temiz peçete üzerinde olacak şekilde
Kuşunuzun videosunu da görsek iyi olur genel durumu ile ilgili daha fazla bilgiye sahip oluruz bu sayede
Yetersiz beslenme ve bakımsız bir kuşa sahip çıktığınız için teşekkürler 🙏

Yetersiz beslenme ve bakımsız bir kuşa sahip çıktığınız için teşekkürler
🙏

Daha önceki yanıtım birkaç tane göründüğü için yeniden yazıyorum. Tüyleri bile onu eve ilk getirdiğim zamanlar rengini kaybedip yer yer siyahlaşmış haldeydi. B vitamini ile hallettik bu durumu. Gün içinde hiç hareketsiz değil, kafes dışanda duruyor genelde, tüm evi turluyor ve oldukça oyuncu. Bugün çektiğim fotoğrafları ekliyorum şimdi. Video eklememe izin vermedi site, başka şekilde atma şansım varsa belirtebilirsiniz ama yorgunluk halsizlik vs olmadığını bilin. Multivitamin, B vitamini vs sebep olur mu diye bile düşündüm. Bir süre vermesem mi vitamin

Ekli dosyalar

• 7B8DAB34-C55C-42D2-8F2C-4D65834E112A.jpeg
    7B8DAB34-C55C-42D2-8F2C-4D65834E112A.jpeg
    478 KB · Görüntüleme: 9
  • A0B8C868-6264-4C44-B3D8-B68CC0D6C216.jpeg
    A0B8C868-6264-4C44-B3D8-B68CC0D6C216.jpeg
    296 KB · Görüntüleme: 8
  • 4AA0837C-E4B3-46B8-8267-24F3F46A684F.jpeg
    4AA0837C-E4B3-46B8-8267-24F3F46A684F.jpeg
    263.1 KB · Görüntüleme: 7
  • 0FA5FDC9-BE62-421D-9340-FA15369BA724.jpeg
    0FA5FDC9-BE62-421D-9340-FA15369BA724.jpeg
    37.2 KB · Görüntüleme: 7
Daha önceki yanıtım birkaç tane göründüğü için yeniden yazıyorum. Tüyleri bile onu eve ilk getirdiğim zamanlar rengini kaybedip yer yer siyahlaşmış haldeydi. B vitamini ile hallettik bu durumu. Gün içinde hiç hareketsiz değil, kafes dışanda duruyor genelde, tüm evi turluyor ve oldukça oyuncu. Bugün çektiğim fotoğrafları ekliyorum şimdi. Video eklememe izin vermedi site, başka şekilde atma şansım varsa belirtebilirsiniz ama yorgunluk halsizlik vs olmadığını bilin. Multivitamin, B vitamini vs sebep olur mu diye bile düşündüm. Bir süre vermesem mi vitamin
Takviyeleri ne sıklıkla ve ne dozda kullanıyorsunuz?
Sağlıklı görünüyor ama dışkı için birşey diyemem geçiş döneminde olabilir elinizde probiyotik Veya elektirolik varmı ?

Takviyeleri ne sıklıkla ve ne dozda kullanıyorsunuz?
Sağlıklı görünüyor ama dışkı için birşey diyemem geçiş döneminde olabilir elinizde probiyotik Veya elektirolik varmı ?
Multivitamini on günde bir, B vitaminini de multivitaminden bir iki gün sonra kullanıyorum. Benim de şaşırdığım şey hareketli ve oyuncu olmasına rağmen idrarının renginin koyu olması. Elimde probiyotik ya da elektirolik yok, benim alabileceğim bir şeyse marka belirtmeniz yeterli🙏🏻 Multivitamin bağışıklık düzenlemede etki eder mi diye de düşündüm, bağışıklık için de öneriniz varsa alabilirim.