Cesamolin

roadhouseblues

Veteran
Arkadaşlar bu ilacı veriyorum kuşlarıma.Yalnız oda sıcaklığında yeterince çözünmüyor.Az bi miktar sıcak suda çözünmesini sağlayıp su ılıyınca üzerine normal su ilave etsem olur mu? Yani sıcak su ilacın yapısını bozar mı?

Tamamdır teşekkür ederim, bakteriyel boyama ve ishal vardı dışkılarda ,veteriner bunu tavsiye etti bir deneyeyim dedim

bu ilaç sadece bağırsaklarda etki yapar, yani bağırsak dışındaki bakterilere faydası olmaz, max 5 güne kadar kullanılabilir.

isterseniz dışkı ve kuşun fotolarını atın

Oyla 0
bu ilaç sadece bağırsaklarda etki yapar, yani bağırsak dışındaki bakterilere faydası olmaz, max 5 güne kadar kullanılabilir.

isterseniz dışkı ve kuşun fotolarını atın
Çok teşekkür ederim birazdan atayım ,hatta kafesleri ayırmayı düşünüyorum bir süre daha sağlıklı karar vermek için

Oyla 0
IMG_20211023_120553.jpgIMG_20211023_120548.jpg dışkılar bu şekilde.2gün cesamolin kullandım,bugün vermedim ve kafesleri ayırdım.bugünkü durumlarına göre yoluma devam edeyim diyorum sizin de fikirlerinizi alarak.Bir de dışkılarda çok yoğun koku vardı,erkek kuşumun ağzı kokuyordu.Cesamolin den sonra azaldı koku ama bitmedi ve bugün dişi kuşun birkaç kez kafa sallama hareketi yaptığını gördüm kafeste tek iken.Mantar olma ihtimali var sanırım.

Oyla 0
kuşun genel durumu normalse, başlamışken cesamolini bugün de kullanın bence. nispeten zararsız hafif bir üründür bağırsaklardaki bakterilere karşı fayda sağlar

ben bu tür dışkılarda öncelikle sulfadimidin sodyum tercih ediyorum. (düzenli olarak probiyotik verildiği, iç parazit/helmint kürü yapıldığını varsayarak)

Oyla 0
kuşun genel durumu normalse, başlamışken cesamolini bugün de kullanın bence. nispeten zararsız hafif bir üründür bağırsaklardaki bakterilere karşı fayda sağlar

ben bu tür dışkılarda öncelikle sulfadimidin sodyum tercih ediyorum. (düzenli olarak probiyotik verildiği, iç parazit/helmint kürü yapıldığını varsayarak)
Teşekkür ederim öyle yapayım o zaman

Oyla 0