Chucky bebek

Beyazlik yok aslında cekebildigim en net fotolar bunlar isik mi kötü telefon mu yada hareket ettikleri için mi yakalayamiyorum bilmiyorum ama çok net olmuyor. Elime alip iyice inceledim beyazlik yok ama o kadar kuru görünüyor ki sanki bir ağaç dali gibi görünüyor beyazliklarda oradaki kuruluklardan oluşan renk acilmalari yinede iki gündür vaseline uyguluyorum. Nazar değmesin şuan çok iyi gidiyoruz yavrularini alip onlari kendime alistirmak istiyorum. Yeni farkettigim şeyler agizlarina kusuyolar opusuyolar kafalarini kasiyolar kafa dansi yapiyolar ama bir turlu ciftlesmiyolar isler ilerledikçe ya erkek ya dişi kaciyor ve ortam bozuluyor sonra diğeri sinirlenip çak çak bagiriyor :D vitamin olarak çocuk vitamini supravit almaya karar verdim
Yoksa sorun degil.Ama vazelin yine o kuru görüntünün çabuk geçmesini sağlar.Surebirsiniz yani.Maşallah çok iyiler.Ama dendiği gibi biraz daha sabır istiyor.Ben 1 yıldır hint bulbulunden alamadim mesela yavru:):) Kırıyor sipalar yumurtaları.Ama sizinkiler iyiye işaret gözüküyor

Kuslarim geceleri kafesin en tepesine cikiyor orada yakaliyorum odada kimse yok ama ne zaman gitsem ya ekteki gibi yada tepetaklak buluyorum evde iki tane kedi var odaya girmiyorlar ama birkaç kez gördüler korktuklari için mi boyle yapiyolar bu normal mi nasil uyuyorlar ki boyle kafes duvarin en tepesinde asili

Ortama alışmaya çalışıyor diyelim. Genelde memnun olmadığı şeylerden dolayı bunu yapıyor. Genelde dışarı çıkmak istiyor gibisinden yorumlar yapılmış fakat ben öyle düşünmüyorum. Bende yakın bir zamanda benzer durumla karşılaştım. Kafes değiştirdim ve bunu yapmayı azalttı. Kafesin konumu değiştirilebilir, daha aydınlık bir yere konulabilir, ne bileyim kafes dizaynı gözden geçirilebilir.

Diğer sebebi ise stres altında hissettiği için yapıyor. Eğer imkan varsa birkaç gece loş bir ışık açık kalırsa ve gözlem yapabilirseniz durumu anlayabilirsiniz. Belki dişiden ya da erkek kuştan korktuğu için bile yapıyor olabilir.

Kedileri kimi kuş bilmiyor. Daha önce herhangi bir tanışmışlıkları varsa devamlı tetikte olabilir.

İkisi de bu şekilde duruyorlar birkaç gece boyle yakaladim ama artik her gece böyle durdukladini düşünüyorum kedi birkez saldirdi kuşlara belki de bu yüzdendir ama girmesi yasak artik bu odaya inşallah boyle bacaklari falan ayrilmaz yazik yav ben tunekte nasil uyayacaklar diye düşünürken boyle duruyolar bir bu eksikti

Telaş etmeyin. Bu hareketi unutturacak bir değişiklik yapmanızı öneririm. Kafes değişikliği, oda değişikliği, kafesin yüksekliği ve dizaynı gibi. Herhangi birini deneyebilirsiniz. Varsa yedek kafes birkaç gün için dişi ve erkeği ayırabilirsen eğer bu huylarından vazgeçebilirler. Yuvalık erkek kuşun kafeste olmalı daima

İkisi de bu şekilde duruyorlar birkaç gece boyle yakaladim ama artik her gece böyle durdukladini düşünüyorum kedi birkez saldirdi kuşlara belki de bu yüzdendir ama girmesi yasak artik bu odaya inşallah boyle bacaklari falan ayrilmaz yazik yav ben tunekte nasil uyayacaklar diye düşünürken boyle duruyolar bir bu eksikti
O zaman tedirgin olup korktukları için yapıyorlardır.Kendilerini güvende hissettikleri zaman normale döneceklerdir.Ama kafesin konumu da değiştirebilirsiniz denildiği gibi.Belki yer değişikliği daha çabuk rahatlatır.

Kafesin yerini değiştiremiyorum en uygun oda burasi ve çoktan duvari deldim üzerine siyah bir polar örtünce asagi indiler bir kaç gün boyle deneyecem bacaklarinda herhangi bir hasar oluşur mu eger duzelmezse?