Çiçeği dalında sevmek :)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Umit.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bunu yıllar önce izlediğimde ilk tepkim sokaktaki kediler gibi yabani ortamlarında ve çok sayıda kuşta olsa aralarından insancıl olanların olduğunu görmek, eğitim evresinde önemli olan faktörü hatırlattı. Ehlileştirecek kuş doğuştan meraklı, yatkın, insancıl olmadığı sürece eğitim çileye dönüşüyor :(

Bunu yıllar önce izlediğimde ilk tepkim sokaktaki kediler gibi yabani ortamlarında ve çok sayıda kuşta olsa aralarından insancıl olanların olduğunu görmek, eğitim evresinde önemli olan faktörü hatırlattı. Ehlileştirecek kuş doğuştan meraklı, yatkın, insancıl olmadığı sürece eğitim çileye dönüşüyor :(

Doğanay mutasyonu ney bunların :)

Bu klasik yeşiller uzun ömürlü ve çok dayanıklı oluyor hastalıklara karşı vs. Atalarının genlerini taşıyorlar herhalde :)

Bence mutasyon pek etkilemiyor. Tabi kalitsal bir sorunu varsa soydan gelen yaşam kalitesini düşürüyordur. Birde nasıl baktiginla alakali, nasıl ne şartlara alistirdigina. Bir arkadaşım yillardir vitamin takviyesi yapmaz ama kuş meyve sebze tüketir, kumu, taze yemi ve suyu var. 8 yaşında kuşu ve yeşil ?? Rakı bile içiyor