Çiko ile Pıtır'ın alışveriş listesi - Önerilerinize Açığım

murat52

iyikus.com Üyesi
Merhaba sevgili hobidaşlar, aşağıya kuşlarım için ihtiyaç olarak almak istediklerimin listesini yazıyorum. Önerilerinize açığım. Sizlerin kararı benim için çok önemli. Teşekkürler.

-Cede 1 kg mama
-Probiacti-bird probiyotik 100 ml
-Röhnfried Gervit-W MultiVitamin 50 ml
-Beak's Anasonlu Kömürlü Grit Kuş Kumu 400 g
-Power feal balık unu 1 kg
-1 kg kızıl dal darı
-Soyulmuş iç yulaf 1 kg
-White road aspur 500 gr
-Versele laga prestige 1 kg

Merhaba sevgili hobidaşlar, aşağıya kuşlarım için ihtiyaç olarak almak istediklerimin listesini yazıyorum. Önerilerinize açığım. Sizlerin kararı benim için çok önemli. Teşekkürler.

-Cede 1 kg mama (kuru olanları olabilir)
-Probiacti-bird probiyotik 100 ml (Bunun yerine oro digest yada entrobac alabilirsin)
-Beak's Anasonlu Kömürlü Grit Kuş Kumu 400 g (bence kumların hepsi gereksiz. Ben kullanmıyorum)
-Power feal balık unu 1 kg (Denemedim bilmiyorum. O yüzden yorum yapamıyacağım)
-1 kg kızıl dal darı (sarısınıda alırsan daha iyi. Bir ondan bir diğerinden verirsin ;))
-Soyulmuş iç yulaf 1 kg
-White road aspur 500 gr
-Versele laga prestige 1 kg (Bir kiloluk olarak Garden mix. Çok alıcaksan Bravo 302 tavsiye ederim)

Oyla 0

-Probiacti-bird probiyotik 100 ml (Bunun yerine oro digest yada entrobac alabilirsin)
-Beak's Anasonlu Kömürlü Grit Kuş Kumu 400 g (bence kumların hepsi gereksiz. Ben kullanmıyorum)
-1 kg kızıl dal darı (sarısınıda alırsan daha iyi. Bir ondan bir diğerinden verirsin ;))
-Soyulmuş iç yulaf 1 kg
-White road aspur 500 gr
-Versele laga prestige 1 kg (Bir kiloluk olarak Garden mix. Çok alıcaksan Bravo 302 tavsiye ederim)

konuyu dağıtmak istemem ama yeri gelmişken sormak istedim

sıvı probiyotik toza göre daha etkili mi gerçekten? görüşünüz nedir?

Oyla 0

-Soyulmuş iç yulaf 1 kg
-White road aspur 500 gr
Tavsiyelerinizi değerlendireceğim, teşekkür ederim.

Oyla 0
Evet, oldukça az. Ok. Eklemek içinse sorun yok.

-Röhnfried entrobac
-Cede ya da versele laga orlux ballı nemli
-versele grit ya da benelux grit
-kızıl ve sarı arasında besinsel açıdan çok fark yok. Kızıl daha çok hoşlarına gidiyor. Kafidir bence

İlaveten

Oyla 0
Bence sıvı yada toz olması arasında bir fark yok. Asıl fark gerçekten kaliteli bir probiyotikmi bu önemli...
Ne kadar doğrudur bilemem ama kimileri sıvı probiyotiğin toz dan daha sağlıklı olacağını söylüyor.Hatta şu Biyolog Tamer Kılıç var ya o da Probiacti-Bird bayiliğini yapıyor.Bir gün konuşmamızda neden bu probiyotiği seçmeliyim dediğim de o da bu üstte yazdığım(Sıvı probiyotik tozdan daha iyidir) demişti.

Oyla 0
Ne kadar doğrudur bilemem ama kimileri sıvı probiyotiğin toz dan daha sağlıklı olacağını söylüyor.Hatta şu Biyolog Tamer Kılıç var ya o da Probiacti-Bird bayiliğini yapıyor.Bir gün konuşmamızda neden bu probiyotiği seçmeliyim dediğim de o da bu üstte yazdığım(Sıvı probiyotik tozdan daha iyidir) demişti.
Muhtemelen dogrudan canlı bakteri takviyesi oldugu için daha mantıklı görünüyor olabilir. Tabi işin gerçek ve bilimsel kısmını yabanci sitelerde veya bilgili hekimlerden alırız.

Oyla 0
-Cede 1 kg mama (güzel seçim)
-Probiacti-bird probiyotik 100 ml olabilir ancak daha iyi markalar var. Örneğin entrobac, deli nature flora +
-Röhnfried Gervit-W MultiVitamin 50 ml harika!
-Beak's Anasonlu Kömürlü Grit Kuş Kumu 400 g olabilir.
-Power feal balık unu 1 kg bunu ne için alıyorsunuz?
-1 kg kızıl dal darı
-Soyulmuş iç yulaf 1 kg
-White road aspur 500 gr
-1 kg ak darı almalısınız birde

Oyla 0
-Cede 1 kg mama (güzel seçim)
-Probiacti-bird probiyotik 100 ml olabilir ancak daha iyi markalar var. Örneğin entrobac, deli nature flora +
-Röhnfried Gervit-W MultiVitamin 50 ml harika!
-Beak's Anasonlu Kömürlü Grit Kuş Kumu 400 g olabilir.
-Power feal balık unu 1 kg bunu ne için alıyorsunuz?
-1 kg kızıl dal darı
-Soyulmuş iç yulaf 1 kg
-White road aspur 500 gr
-1 kg ak darı almalısınız birde
Balık unu verdiğim her günü gözlemleyerek denedim, havuç, kırmızı pancar falan verirken karıştırıyorum(mama olmadan) gayet hiperaktifleşiyorlar, sade olarak havuç vs verdiğimde pek bakmıyorlar, normalde 1 saatten fazla kafesten dışarda beklemezler ama balık ununa devam ettikten sonra artık kafese girmez oldular habire dışardalar, kakara kikiri her yeri geziyolar :) Ayrıca alt kat komşumun kuşu kızgınlık yumurtasından sonra çok zayıflamıştı, ona da verdim 1 haftaya keyfi neşesi yerine geldi. Şöyle bir durum da var, iş yerinde ki arkadaşıma tavsiye ettim, almış ama onun kuşlar yememişler.

Oyla 0
Balık ununu biliyorum ne amaçla kullanıldığını. Listede görünce bir yazmak istedim. Kullanım amacınızı merak etim. Omega 3 yönünden ve mineral yönünden zengin

Oyla 0
Balık unu verdiğim her günü gözlemleyerek denedim, havuç, kırmızı pancar falan verirken karıştırıyorum(mama olmadan) gayet hiperaktifleşiyorlar, sade olarak havuç vs verdiğimde pek bakmıyorlar, normalde 1 saatten fazla kafesten dışarda beklemezler ama balık ununa devam ettikten sonra artık kafese girmez oldular habire dışardalar, kakara kikiri her yeri geziyolar :) Ayrıca alt kat komşumun kuşu kızgınlık yumurtasından sonra çok zayıflamıştı, ona da verdim 1 haftaya keyfi neşesi yerine geldi. Şöyle bir durum da var, iş yerinde ki arkadaşıma tavsiye ettim, almış ama onun kuşlar yememişler.
Bence bu balık ununu biraz araştırın.Yakın zamanda bir sorun teşkil etmese de uzun vadede çeşitli sorunları beraberinde getirebilir.Aynı cici bebe gibi.

Oyla 0
Balık ununu biliyorum ne amaçla kullanıldığını. Listede görünce bir yazmak istedim. Kullanım amacınızı merak etim. Omega 3 yönünden ve mineral yönünden zengin
Probiyotik olarak yukarıda toz olan ürünler genelde tavsiye edilmiş, ben sulukta kullanmak istiyorum. Mesela entrobac almak istesem 100 ml suya ne kadar katmam gerekir.

Oyla 0
-Cede 1 kg mama=Gayet güzel bir tercih ama nemli olanı kullanırsan da özenli olmasın.(Saat vs.)
-Probiacti-bird probiyotik 100 ml=Ümit hocamın dediği gibi bende önermiyorum. Entrobac-Oro-Dıgest,Probi-Zyme tercih edilebilir.
-Röhnfried Gervit-W MultiVitamin 50 ml.=Gayet iyi bir multidir.Opti breed te tercih edilebilir.
-Beak's Anasonlu Kömürlü Grit Kuş Kumu 400 g.=Benelux,Versele Laga,Witte Molen daha iyi bir seçim olabilir.
-Power feal balık unu 1 kg
-1 kg kızıl dal darı
-Soyulmuş iç yulaf 1 kg
-White road aspur 500 gr
-Versele laga prestige 1 kg=Tercih edilebilir.Garden Mix de olabilir.

Oyla 0
-Soyulmuş iç yulaf 1 kg
-White road aspur 500 gr
Versele Laga Kanarya yemi alınırmı?

sindirim için kum yerine ne kullanıyorsun?

Oyla 0