CİNSİYET VE EŞLEŞME

Melike Akyüz

Yeni Üye
Çocuklarım birbirlerine yem kusuyor, tüyleriyle oynuyor ve bir kez de erkek olan(beyaz) dişiye(sarı) ayak attı. Ama çiftleşme gerçekleşmedi. Dişi kuşum(sarı) küçük diye mi yoksa başka sebebi mi var? Ya da erkek mi acaba?

WhatsApp Image 2022-08-21 at 16.13.07.jpegWhatsApp Image 2022-08-21 at 16.13.20.jpegWhatsApp Image 2022-08-21 at 16.10.35.jpegWhatsApp Image 2022-08-21 at 16.14.47.jpegWhatsApp Image 2022-08-21 at 16.14.58.jpeg

Maşallah çok tatlılar. Sarı olan ışık yanıltmıyorsa cere kısmı kahveleşmeye başlamış. Dişi olduğunu gösterir bu. Beyaz ise erkek.
Dişiler de tıpkı erkek kuşlar gibi ayak atabilir hatta erkeğin üzerine çıktığı durumlar da gözlemlenebilir. Genelde kızışma belirtisi olarak yorumlamak ya da erkeği ikna etme, ben hazırım çabaları söz konusudur.

Ciflesmeleri için güvende olduklarına Emin olmaları gerekir
Bu yüzden sesiz ve mümkünse yüksek bir yerde konumlandirin
Olumlu sonuç alacaksınız
Tabi takviyelerle birlikte
Yemlerini bir çay kaşığı Nijer tohumu
Yumurta maması havuç verebilirsiniz
Maşallah tüyleri Kadar ömürlü olsunlar

Maşallah çok tatlılar. Sarı olan ışık yanıltmıyorsa cere kısmı kahveleşmeye başlamış. Dişi olduğunu gösterir bu. Beyaz ise erkek.
Dişiler de tıpkı erkek kuşlar gibi ayak atabilir hatta erkeğin üzerine çıktığı durumlar da gözlemlenebilir. Genelde kızışma belirtisi olarak yorumlamak ya da erkeği ikna etme, ben hazırım çabaları söz konusudur.
Dişi kuşum ayak atmadı ama erkek çok istekli gibi gözlemliyorum. Bir ay oldu ancak sürekli birbirlerine kur yapmalarına rağmen çiftleşmediler. Yavru istiyorum ve bütün hazırlıkları yaptım, kalsiyum desteği de verdim ama yine de dişimden pek karşılık bulamıyorum gergin mi ya da ortama mı alışamadı acaba?

Ciflesmeleri için güvende olduklarına Emin olmaları gerekir
Bu yüzden sesiz ve mümkünse yüksek bir yerde konumlandirin
Olumlu sonuç alacaksınız
Tabi takviyelerle birlikte
Yemlerini bir çay kaşığı Nijer tohumu
Yumurta maması havuç verebilirsiniz
Maşallah tüyleri Kadar ömürlü olsunlar
Teşekkür ederim, dikkate alacağım :)

Bazen bu süreç uzun sürebiliyor. Dişiniz nazlı olabilir ☺️ Ben kendi çiftimde dişim kızıştıktan sonra 4 ay kadar beklemiştim. İkna olduktan sonra da 2 kuluçka peş peşe yaptı, üçüncüyü zor durdurdum 😂 Erkeğin ikna kabiliyetiyle alakalı. Havuçlu yumurta maması desteği çok etkili gerçekten deneyebilirsiniz