Cinsiyetini öğrenebilir miyim

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Rusalka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ben de erkek olduğunu düşünüyorum. Fakat kuşunuz daha çok küçük. Daha gagasındaki siyahlık bile gitmemiş. Muratsani hocamın da dediği gibi gaga siyahlığı geçtiğinde cere rengi, buna bağlı olarak da cinsiyeti kolayca anlaşılır. Kuşunuzu 1-2 aylık olarak tahmin ediyorum. 2 aylıktan sonra yavaş yavaş siyahlık geçer.

Oyla 0
Bana erkek dediler fakat emin olamadığım için fikir almak istedim. Şuan da kuşu teslim almadığım için malesef fotoğraf çekemiyorum aldığımda çekerim tekrar. Teşekkür ediyorum çok herkese müteşekkirim

Oyla 0
ben öyle olduğunu düşünüyorum. Burun deliğinin etrafındaki ilk çizgiye bakarsanız beyaz + opal bir kuş. Opal kuşlar cinsiyete bağlı bir mutasyondur. Hafif bir endişe dahi varsa genelde dişi olurlar. 10-15 gün sonra tekrar fotoğraf atarsanız daha temiz anlaşılır.

Oyla 0
ben öyle olduğunu düşünüyorum. Burun deliğinin etrafındaki ilk çizgiye bakarsanız beyaz + opal bir kuş. Opal kuşlar cinsiyete bağlı bir mutasyondur. Hafif bir endişe dahi varsa genelde dişi olurlar. 10-15 gün sonra tekrar fotoğraf atarsanız daha temiz anlaşılır.
Anladım teşekkür ederim bekleyeceğiz o zaman

Oyla 0
Opal dişilerde cerede genele yaygın bir beyazlık ve cere renginde bariz bir renk açıklığı oldu hep kuşlarımda. Ayrıca opal dişiler genelde hırçın da oluyordu bende. Bu fıstık ceresi ve duruşu itibarı ile erkek gibi göründü hep bana. Biraz daha bekleyip görelim. Heyecanlı olsun :)

Oyla 0
Merhabalar bahsettiğiniz süre doldu sanırım artık. Ceremizin son hali burada ☺️. Ben artık oğluşum diye sevmeye başladım ama inşallah hata yapmıyorumdur .

Oyla 0