Çörek Otu, Beyaz Susam ve Mavi Haşhaş Baharatı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yamakasi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yamakasi

iyikus.com Üyesi
Selam Arkadaşlar;
Kuşlarıma mama verirken, ki bu arada nemli ballı versele laga kullanıyorum.
Mamanın içerisine çay kaşığı ile, mavi haşhaş baharatı, siyah çörek otu ve beyaz susam koyup servis etsem. Kuşlarıma zararı olur mu.
Mamayı haftada 2 yada 3 kere bu şekilde vermemde sorun olur mu.
bu şekilde yada Başka türlü, bu baharatı yada otları kullanan arkadaşlar Olumlu yada olumsuz yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Kuşlarım mavi haşhaş ve çörek otunu begenmediler
Ben hazır mama değilde kendim hazırladığım mamaya çiğ susam ilave ediyorum severek tüketiyorlar

Mamanın kıvamı ne çok nemli ne de aşırı kuru olmalı. Denge kurulduğu zaman haftada 2-3 kez verilebilir ancak bunu sürekli yapabilecek misiniz? Beslenme düzenindeki minik değişmeler kuşları olumsuz etkileyebiliyor.

Mavi haşhaşı ben mamalara ekliyordum. Oldukça minik taneliler ve diğer tohumların altında kalıyordu, pek yemiyor muhabbet kuşları ama sevenlerde vardı. Susam ve çörekotu verilebilir ancak yağlı tohumlar olduklarını unutmamak lazım. Az oran her zaman en iyisi

Kuşlarım mavi haşhaş ve çörek otunu begenmediler
Ben hazır mama değilde kendim hazırladığım mamaya çiğ susam ilave ediyorum severek tüketiyorlar
Ben ballı nemli hazır mama kullanıyorum versele laganın. Bakalım deneyeceğim neticede görmüş olurum en azından. 👍 teşekkür ederim sağolun.

Mamanın kıvamı ne çok nemli ne de aşırı kuru olmalı. Denge kurulduğu zaman haftada 2-3 kez verilebilir ancak bunu sürekli yapabilecek misiniz? Beslenme düzenindeki minik değişmeler kuşları olumsuz etkileyebiliyor.

Mavi haşhaşı ben mamalara ekliyordum. Oldukça minik taneliler ve diğer tohumların altında kalıyordu, pek yemiyor muhabbet kuşları ama sevenlerde vardı. Susam ve çörekotu verilebilir ancak yağlı tohumlar olduklarını unutmamak lazım. Az oran her zaman en iyisi
@Doğanay Y. üstad şimdi o iş şöyle oluyor hatta ben öyle yapıyorum. Versele laga ballı nemli hazır mama olduğu için; içine entrobac probiyotik ve çırpan marka multimix-s üretim artırıcı katıyorum ve aynı zamanda sularına ise E-50 koyuyorum. Suyu malum içiyorlar ve mamayı ise MaşAllah 🧿 diyelim tüketiyorlar.

Not: Bu arada ortalama jumbo 1.5 yaşında yeni takım aldım ve bunlarda şimdilik sıkıntı çekmiyorum. Mama yem baharat vs herşeyi yiyorlar MaşAllah. O yüzden sorun yaşamıyorum bilhassa.

yine aynı marka mamanın içerisine hazır olduğu için susam ve çörek otunu çay kaşığının biraz fazla ucu ile ilave edip, mavi haşhaşı ise en üste koyup karıştırmadan koyacağım ve haftada 3 gün yapabilirim sorun olmaz. Deneyip göreceğim bakalım. Teşekkür ederim üstad @Doğanay Y.