Cremiyo veya rainbow kuşlar nasil elde edilir hangi renk kuşlari es yapmaliyiz

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Casper
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Cremino yani sarı yüzlü albinodur. Elde etmek için sarı yüz ve ino kanı gerekiyor. Altın surat bir dişi ya da erkek + albino bir erkek/d ile eşlemelisiniz.
Rainbow ise 3-4 kombinasyonda ulaşılabilecek bir mutasyon. Bunun yerine direkt alıp üretmek daha uygun olur

Oyla 0
Rainbowlar için üretim hikayesi hayli uzun ve zahmetli ama dikkat ederseniz bu kuşlar en az dört aşamalık mutasyon ve çaprazlamalardan sonra küçük boyutta / vasıfta meydana geliyorlar. Arada Yeşil faktör ile taşıyıcı özelliği ile yola devam edilmesi gerekiyor ki @Doğanay Y. hocamın dediği gibi başından itibaren çok zahmetli. Hazır çiftler üzerinden çaprazlama hazırlıklarına başladık seneye inşallah güzel sonuçlar almayı umuyoruz.

Cremino olayında da şansınız yaver gitmeli çünkü golden face / albino eşlemelerinde her ağızda tek tük ya geliyor ya gelmiyor ama özellikle taşıyıcı bir nesil ile devam ederseniz; iki farklı eşlemeden gelen erkek/dişiler üzerinden devam edildiğinde güzel sonuçlar ile yüksek oran elde edilebiliyor. Cremino eşler zaten tamamen kendileri gibi yavrular veriyor. Cremino'lar çok güzel bir mutasyon ama Albino gibi kabul edildiği için bizde genelde hak ettiği değeri gördüğünü düşünmüyorum.

Oyla 0
Peki hocam beyaz bir df ile lutino bir kuş ciftlesmesinden cremino gelebilir mi Yoksa iki kuşunda ino kanı taşıması lazımmı

Oyla 0
Şöyle sarı suratlı albino ya da spangle gelebilir bu eşlemeden.
Siyah gözlü creminolarda var ancak ino grubu yani albino ve lutinolarla özleşleşmiştir creminoluk.

Kafanızda ki kuşu tahmin ediyorum bu nedenle df/lutino eşlemesi istediğiniz yavruyu verme olasılığı zor olacaktır.

Oyla 0
Cremino da İNO türü olduğu ve sadece ino ve ino eşlemesi kendileri gibi verdiği için DF'lerden zor. İno taşıyıcılardan ino gelir ama Cremino gelmiyor sadece lutino (büyük oranda dişi) geliyor.

Oyla 0