Deli Nature Karidesli V Kurtlu Kuru Mama

maviiş

iyikus.com Üyesi
Merhabalar ,
Yaz aylarında olduğumuzdan dolayı hazır kuru mama arayaşındaydım ve en son iki marka arasında kalmıştım. Forumda Cede ile ilgili bir çok övgü olmasına rağmen içimde Deli Nature karidesli ve kurtlu mamasını denemek vardı.

Daha önce sadece Gold Wings Premium Kuş Mamasını denemiştim onuda sadece yoğun olduğum ara dönemlerde 150 gramlık ufak paketlerini alarak veriyordum. Kuşlarıma hazır mamaya nazaran daha çok kendi hazırladığım taze ve içeriğini olabildiğince değiştirebildiğim doğal mamalar hazırlama düşüncesiydim ancak som günlerdeki yoğunluğum yine beni hazır mama kullanmaya ve başka bir marka denemeye yöneltti.

Başka bir marka denemediğim için Gold Wings ile karşılaştıracağım,
Gold Wings daha çok cips gibi kokmasına rağmen Deli Nature ona göre daha doğal daha az yoğun bir kokuda ve Gold Wingse göre daha iri parçalı ve havuç pancar gibi sebzelerle karıştırdığımda daha nemlenip şişen bir marka görüntü itibari ile daha az tozlu ben açık olarak yarım kilo kadar aldım açıkcası tercihimi etkileyen en büyük sebeb ise mama almaya gittiğimde Deli Naturenin paketini iş yeri sahibinin yeni açıyor olması ve daha tarihine oldukça uzun süre olmasıydı yoksa forumdaki yazılardan dolayı Cede deneyimlemek istiyordum.
İçerik ve analizi açık olarak aldığım için internetten kopyalıyorum.
İçindekiler:

Yumurta ve yumurta türevleri (min.% 40 yumurta), unlu mamüller, bitkisel protein ekstreleri, çeşitli şekerler, tohumlar, tahıllar, mineraller, bitkisel kökenli türevler, yağlar ve katı yağlar, kabuklular ve yumuşakçalar (% min.2 gammarus)

Analiz:

Ham protein% 17.5, ham yağ% 5, ham kül% 4, ham lifler% 3, kalsiyum% 0.6, fosfor% 0.43, lizin% 1.25, metionin% 0.55

Görüntüsü genel olarak şu şekilde
İlk gün hazırlama şeklim ;
Havuç
Kırmızı Pancar
Dere Otu
Maydonoz
Robottan çekilmiş fındık ve ceviz
Çok az olmak kaydıyla kapya biber ve karnıbahar
ile servis ettim ve 3 kuş için yaklaşık bir bucuk yemek kaşığı mama kullandım 3 saat içerisinde kabın dibi gözüküyordu.
İlerleyen zamanlarda nasıl tüketimleri olur bilemem ama kuşlarım oldukça beğendi gibi.

Ekli dosyalar

• IMG_20210621_144358.jpg
    IMG_20210621_144358.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 9

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Deli nature ürünleri camiada kendini kanıtlamıştır. Bu üründe iyi bir üründür. Çok önceden kullanmıştım.
Tanıtım için teşekkür ederim

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
Mama oldukça güzel görünüyor. Benimde denemek istediğim mamalardan Deli Nature.. Kuşlarınızın yemesine de çok sevindim. Ellerinize sağlık.☺️