Deli Nature Yemi

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Damla Y.

Forum Sakini
Deli Nature Yem İncelemem
Deli Nature Yem Nasıl?
Deli Nature Yem Önerir misiniz?
Deli Nature Yem içeriği

Bu konumda sizlere yeni geçtiğim yem markam Deli Natureden bahsedeceğim. Eskiden Quick kullanıyordum fakat pek sevdiklerini düşünmüyorum çünkü devamlı yemlerini seçiyorlardı. Bir süre marka ararken içeriği sebebiyle Deli Nature Yeme yöneldim. Bu yemin içeriğinde diğer karışımlarda olmayan ama olması gereken bir tohum mevcut. Japon darısından bahsediyorum. Benim aldığım yem Deli Nature 85 Budgies Champion Muhabbet Kuşu Yemi ve içeriği şu şekilde;
  • Sade kanarya yemi aspur :%40
  • Sarı Darı:%5
  • Beyaz Darı:%30
  • Japon darı:%16
  • Sarı Panicium:%8
  • Nijer:%1
Yem büyük bir torbada aldım çünkü kuşlarım deli gibi yem yiyorlar. Yemde tek sevmediğim durum sanki sarı darı oranı, beyaz darıya göre daha fazlaydı. Tam tersi olmasını isterdim. Yem yinede çok iyi. Kuşlarım çok sevdiler ve tüketme süreleri oldukça kısaldı. Zaten çok ünlü üreticilerde bu yemi kullanıyormuş. Örneğin Flörian Böck gibi.
Kesinlikle toz barındırmıyor dedikleri gibi. Şahsen ben öneririm yemi.
deli_nature_85_budgies_champion_muhabbet_kusu_yemi_20_kg.png

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bende bu yemi kullanıyorum bir süredir ve severek tüketiyorlar gerçekten. Öneriyorum bende. Teşekkürler inceleme için :)

s0gukolum

Yeni Üye
Merhaba. Japon darısı konusunda çok haklısınız keşke herkes kullansa. Benim şuan kullandığım yemde mevcut ve bitmek üzere. Başkada satış yok şuan türkiyede o markada. Ayrı japon darısı satanda yok. Bende bu yemi radarıma aldım. Ama tek canımı sıkan şey nijer içermesi. Gerekise tek tek nijerleri ayıklayacağım. Siz memnun musunz şuanda bu yemden?

Sarı darı oranı daha fazla demişsiniz ama içeriğinde beyaz darı daha fazla görünüyor sarı darıdan?

Birde nacizane tavsiyem bu yeme ek olarak az miktarda Perilla Tohumu ve kırmızı darı eklemek .Şahsen eğer alırsam öyle yapıcam. Beyaz perillada çok faydalı ve benim kuşum çok severek yiyor. Ama miktarı az olması lazım %5 civarı olabilir heralde

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ben de bu yeme başladım. Bana da sarı darı oranı yüksekmiş gibi geldi. Oysa ki içeriğinde beyaz oranı %35 civarıyken. Keşke 10kglık paketlerde ucuza satsalar. 150 üstü vermek kötü oluyor.

Neden nijeri çıkarttığını öğrenebilir miyim?
Birde önerilerin için teşekkürler. Bende çedene ve biraz yulaf karıştırıyorum. Birde mavi haşhaş azıcık.
Ben şahsen beğendim. Kuşlar çok tüketiyor. Hep kabuk görüyorum. Seçmiyor gibiler.

s0gukolum

Yeni Üye
Araştırmalarım sonucu artık nijeri üreticilerin bile kullanmaması gerektiğini söylüyorlar. Ki ben sadece tek kuşa bakıyorum ve yaz ayındayız kış ayında olsak yine verebilirdim ama gereksiz yere kızışmasını yada tüye girmesini istemiyorum. Belkide yanlış düşünüyorumdur ama bilmiyorum. Mesela şu yemdeki açıklamayı okursanız biraz açıklamışlar . Naturelife Favori A Muhabbet Kuşu Yemi 500gr Yemler NatureLife

Ben normalde bundan almayı düşünüyordum ama harici olarak japon darısı bulamadığım için vazgeçtim

Edit: Bu arada deli nature 85in içinde Sarı Panicium:%8 oranında mevcut. Buda sarı darıya benziyor görüntü olarak ama sarı darıdan farklı. Belki bu yüzden sarı darı oranı fazla gelmiş gibi görünebilir

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Büyük ihtimal demek istiyorum lakin beyaz darı bariz içlerinden ayrılıyor. Ben yemliklere koyduğumda ya da avucumda incelediğimde maalesef çok az görünüyor.

Piyasada işte bu yemi almalıyım diyebileceğimiz yem yok bence :)
Ak darı %45 civarı olsa, %30 aspur, geri kalanda gerekli diğer tohumları içeren bir karışım yok. Bu ürünü aldım almasına ama ak darıyı ilave etmek istiyorum. Görsel şöyle yemimden. Sen görebiliyor musun bakalım :)
WhatsApp Image 2018-05-29 at 17.31.31.jpeg

Sanırım 20 kg'lık pakette iyi karışmamış. Bu kaba aktardığımda epey olduğunu gördüm

Son düzenleme:

s0gukolum

Yeni Üye
Büyük ihtimal demek istiyorum lakin beyaz darı bariz içlerinden ayrılıyor. Ben yemliklere koyduğumda ya da avucumda incelediğimde maalesef çok az görünüyor.

Piyasada işte bu yemi almalıyım diyebileceğimiz yem yok bence :)
Ak darı %45 civarı olsa, %30 aspur, geri kalanda gerekli diğer tohumları içeren bir karışım yok. Bu ürünü aldım almasına ama ak darıyı ilave etmek istiyorum. Görsel şöyle yemimden. Sen görebiliyor musun bakalım :)
Ekli dosyayı görüntüle 2085

Sanırım 20 kg'lık pakette iyi karışmamış. Bu kaba aktardığımda epey olduğunu gördüm
İyi gibi akdarı oranı hocam ya seçebiliyorum akdarıları. Diğer sarımsı olanlarda sarı darı ile sarı panicum . İyice bi baksanız size zahmet :D Gerekirse biraz akdarı sipariş edip ilave ederim eğer gerçekten az ise. Bu arada memnun musunuz bundan nasıl sizce?

Benim şuan kullandığım yem bu Joels Pro Line Dry Kuru Yumurta Maması 1 kg sadece 15,00 TL

bitmek üzere. Şuan satışıda yok Türkiyede malesef. Olsa düşünmeden alırdım tekrardan. Çok zengin bi yemdi kuşumda çok severek yiyor. Paket resminden tam içeriğini okuyabilirsiniz. Açıklamada hepsini yazmamışlar. Deli Nature 85 i alıp bikaç tohum ekleyince hemen hemen aynısı olacak karışım.

Japon darısı oranı nasıl hocam? Size zahmet bi kontrol eder misiniz? %18 oranında yazıyordu japon darısına. Şekli şu şekilde
japanese+millet,ts-5.jpg

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Japon darısı oranı iyi. Ak darıda iyi gibi ama sanki %35 gibi gelmedi bana. Bu yemi incelemiştim daha önce. Fakat bu ani bir değişiklik olur kuşlar için. Yemlere ilave ede ede geçilebilir.

Deli Nature son aldığım yemlere göre en iyisi. Önereceğim bu yüzden fakat bazı kuşlarım japon darısını yemiyor. Buda yemedikleri için yemlikte yem ararken dökmelerine sebep oluyor.
Normal yemleri 2 günde bitirirlerdi. Bu yemi koyduğum gün bitiriyorlar :)

s0gukolum

Yeni Üye
Japon darısı oranı iyi. Ak darıda iyi gibi ama sanki %35 gibi gelmedi bana. Bu yemi incelemiştim daha önce. Fakat bu ani bir değişiklik olur kuşlar için. Yemlere ilave ede ede geçilebilir.

Deli Nature son aldığım yemlere göre en iyisi. Önereceğim bu yüzden fakat bazı kuşlarım japon darısını yemiyor. Buda yemedikleri için yemlikte yem ararken dökmelerine sebep oluyor.
Normal yemleri 2 günde bitirirlerdi. Bu yemi koyduğum gün bitiriyorlar :)
Benimkide bayılıyor japon darısına. Yemlerin içeriği aynı olacağından sorun olur mu ani değişiklik? Tohumlar aynı tohum, beyaz darı, japon darısı falan. Ama ekilip biçildiği yer farklı tabi. Bu sorun yaratır mı? Şuanki yemden az kaldı haftaya p.tesi sipariş ederim gibi deli natureyi.

ahmet3434

Yeni Üye
Teşekkürler hocam bilgilendirici yazınız için bende gold wings kullanıyorum farklı bir mamaya geçmedim ama Kuş Yemi, Fiyatları ve Çeşitleri KuruMama'da şurada yer alan markalardan hangisini tavsiye edersiniz ? indirim kodum var sitede o yüzden ordan almak istiyorum eğer başka daha ucuz site varsa orayı da yazabilirsiniz

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yildiz

iyikus.com Üyesi
Çok seçenek yokmuş ki. Ben quick gurme almıştım bir kez. Granül ekmek parçaları hariç yem kalitesi iyi. Bu nedenle quick alinabilir ya da Gold wings yem

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Teşekkürler hocam bilgilendirici yazınız için bende gold wings kullanıyorum farklı bir mamaya geçmedim ama Kuş Yemi, Fiyatları ve Çeşitleri KuruMama'da şurada yer alan markalardan hangisini tavsiye edersiniz ? indirim kodum var sitede o yüzden ordan almak istiyorum eğer başka daha ucuz site varsa orayı da yazabilirsiniz
Merhaba, paket yemlerin yem oranları genelde standart oluyor. Bu nedenle markaların pek önemi yok. Taze olup olmaması önemli bu konuda.