Deli Nature Yumurta Mamasını Deneyimledim

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Deli Nature Nemli Yumurta Maması Deneyimlemem
deli-nature-hazir-nemli-kus-mamasi-10kg-83-81-B.jpg
Başta alırken tereddüt etsem de internet ortamında ve birçok üreticinin önermesi sebebiyle Deli Nature hazır mamayı satın aldım.

Kuşlarımın mamayla imtihanı ilk başta iyi geçti. Mama kabının dibini sıyırdılar desem yeridir. Fakat bana pek sağlıklı gelmedi. O kadar şekerli bir tat ve kokuya sahip ki, beni bu rahatsız etti. Kuşlarımı da rahatsız etmiş olmalı ki diğer günlerde mamayı sunduğumda yememeye başladılar. Tabi kuşlara göre değişebilir ama bizim kuşlardan geçmedi Deli Nature.

Ek besinler karıştırarak, bazense sade sunmama rağmen, sadece didikleyip bıraktıklarını gördüm ve yem kapları olduğu gibi duruyordu. Bu yüzden Deli Nature mamayı öneremeyeceğim.

Deli Nature Mamanın içeriği;
Deli Nature Hazır Nemli Kuş Maması

Kanarya,muhabbet kuşları,tropikal finç türleri,avrupa finç türleri(saka v.b),paraket türlerine uygun kullanıma hazır nemli kuş mamasıdır.
Kullanım:Kuşların bir günde biterebilecekleri kadar kullanılmalı mevsimine göre sebze ve meyve ilave edilebilir.

İçindekiler
  • Yumurta ve yumurta türevleri (min %40 yumurta içerir).
  • Unlu mamulleri
  • Şekerler,
  • Bitkisel protein özleri,
  • Tohumlar,
  • Mineraller,
  • Bitkisel ürünler, sıvı ve katı yağlar %17.5 ham protein %4 kül %10 ham yağ %3 ham selüloz %3 kalsiyum %0.43 fosfor %1.25 lizin %0.55 metionin 13ı/e vitamin a, e vitamin d3 50mg vitamin e 11.4 mg vitamin c 22g çinko sülfat monohidrat 33 mg demir sülfat monohidrat 5.75mg bakır sülfat 30mg manganez sülfat monohidrat 0.45mg kalsiyum iyodat avrupa komisyonu tarafından onaylanan katkı maddeleri.