Devamlı irkiliyor

Boncukveelif

Yeni Üye
Kuşum 3 yaşında, erkek. Çok sağlıklı, mutlu, devamlı konuşan birçok kelimeyi rahatlıkla söyleyebilen bir kuştu. Bir hafta önce tırnağının ucu kırıldı, veteriner mudahale etti ucunu kesti fakat çok kanaması oldu. Gün içinde durdurduk bir dahada kanamadı. Fakat o günden beri konuşmuyor. Hareketli yemek yiyor, su içiyor ama konuşmuyor. Bir de önceden kendini elletmezdi. Şuan acayip kendini sevdirmeye başladı dakikalarca yanaklarını ve başını sevdiriyor. Fakat asıl sorun dün geceden beri birden irkilir gibi yerinde oynuyor. Birkaç gündürde alt taraftaki tünekte mamasının önünde uyuyor. Normalde hep sallancakta sallanarak uyurdu. Bu birden irkilmelere ne yapmam gerek, eskisi gibi mutlu olmasını istiyorum.

Biraz mahmur gibi duruyor, gece pek uyuyamadı esniyor devamlı. Şuan irkilmesi epey durdu ama hala endişeliyim. Çok teşekkür ederim geri dönüş yaptığınız için

Ekli dosyalar

• 009198B6-04DA-4A99-B2B7-6BE9C6E47339.jpeg
    009198B6-04DA-4A99-B2B7-6BE9C6E47339.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 24
  • F03D9F71-883A-4EED-8D57-17695C8965A0.jpeg
    F03D9F71-883A-4EED-8D57-17695C8965A0.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 24
  • C3BE5403-1AE5-40FC-A506-C40173A13904.jpeg
    C3BE5403-1AE5-40FC-A506-C40173A13904.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 24
Oyla 0
Tirnaginin kanamasi icin kantaron yagi surmustuk, o durdurmustu kanamasini, acaba o mu dişkisini bu sekilde etkiledi bilemiyorum. Ama birkac aydir kaşıntısıda çok gibi geliyor bana.

Oyla 0
Kuşunuz oldukça yorgun görünüyor. İlerlemiş bir hastalık ufak bir kanamayla baskın gelmiş gibi. Dışkısı tedavi gerektiriyor. Koksidyoz diskilarina yakin görünüyor

Oyla 0
Kuşunuz oldukça yorgun görünüyor. İlerlemiş bir hastalık ufak bir kanamayla baskın gelmiş gibi. Dışkısı tedavi gerektiriyor. Koksidyoz diskilarina yakin görünüyor
Ne yapmamız gerekiyor peki, şimdi veterinerede fotoğraflarını gönderdim. Ama kurtulma şansı var mı? Daha iyi hissetmesi için ekstra ne yapabilirim. Daha rahat uyuması için en azından. Uçma yetiside zayıfladı bugun.

Oyla 0
Kuştaki sorunu tam olarak anlayamadım ama bir değerlendirme yapmak gerekirse, tırnağındaki sorundan sonra strese girmiş olmalı ve stresle birlikte de bağışıklığı düşmüş altta yatan hastalıklar ortaya çıkmış olabilir..

Şu durumda florya istanbulvet gibi iyi bir kanatlı veterinerine götürme imkanınız varsa götürün mutlaka. Gerekli tahliller yapılır en azından..

Elinizde multivitamin varsa suyuna vitamin takviyesi yapın. Yoksa da kekik çayı yapıp suyuna ekleyebilirsiniz..

Birde irkilme esnasında video çekebilirseniz ekleyin..

Oyla 0
Kuştaki sorunu tam olarak anlayamadım ama bir değerlendirme yapmak gerekirse, tırnağındaki sorundan sonra strese girmiş olmalı ve stresle birlikte de bağışıklığı düşmüş altta yatan hastalıklar ortaya çıkmış olabilir..

Şu durumda florya istanbulvet gibi iyi bir kanatlı veterinerine götürme imkanınız varsa götürün mutlaka. Gerekli tahliller yapılır en azından..

Elinizde multivitamin varsa suyuna vitamin takviyesi yapın. Yoksa da kekik çayı yapıp suyuna ekleyebilirsiniz..

Birde irkilme esnasında video çekebilirseniz ekleyin..
Bugun egzotik kuş uzmanı bir doktora gosterdim. Dışkısı düzelmişti. Dışkının koyu renkli olması kantaronu ayagindan yalayipta olmuştur dedi. Probiyotik ve bir başka ilaç verdi. Onları kullanıcaz. Aynı sizin dediğiniz gibi streste olduğunu söyledi. Stresten çıkması için neler yapmam gerekli onları araştırıcam. Umarım kısa sürede düzelir. Bizim ailemizin bir ferdi gibi, sabahtan beri iki göz iki çeşme ağlamaktan perişan oldum. Fakat doktorun yaptığı muayene sonucu bir nebze içim rahatladı. Eğer stres durumunda onu rahatlacak bir şeyler bilen okuyan biri varsa çok sevinirim. Sizede yanıtlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Sevgiler.

Oyla 0
Bizde olduğu gibi papatya, rezene çayı, kekik çayı iyi çalışıyor. Birde evcil ise ilgi oyun

Oyla 0