Dışarı salma ve yeme içme

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşumun kafesini sabahları açıyorum ve gün içinde tamamen serbest kalıyor akşama kadar.Akşam dediğim kendi girene kadar ki bazen geç saate kadar girmediği oluyor.Girdiği zaman kapatıyorum ki rahat rahat uyusun..

Asıl sormak istediğim bizimki biraz tembel bir kuş :) Dışarda olduğu zaman gün içinde 1-2 kez uçuyor ve uzun bir süre tünediği yerde kalıyor sabit..Bütün gün yeme ve içme için kafese bile girmediği oluyor.Yani sabahtan akşama kadar kafesin yolunu bilmesine rağmen gitmiyor..Bu normal midir bu kadar süre aç kalması?

Sağlığında görebildiğim bir sıkıntı yok, dışkısı normal, elime geliyor, kişisel bakımını yapıyor, kabarık durma hava kararıp uykusu gelmediği sürece yok, yiyor içior ama çok uzun aralıkla..He bir de biraz tüy döküyor bakım yaparken
Sabit pencere üstü duruyo bütün gün :)
Ekli dosyayı görüntüle 4085
Ekli dosyayı görüntüle 4087

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, gün içinde yeme içme ihtiyacını karşılaması için kafese alınmalıdır ya da onun için bir oyun alanı inşa edip o bölgeye bu ihtiyaçlarını karşılaması için kaplar koymalısınız. Diğer türlü günün bazı zamanlarını kafesinde geçirmesi daha doğru olacaktır.

Oyla 0

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Merhaba, gün içinde yeme içme ihtiyacını karşılaması için kafese alınmalıdır ya da onun için bir oyun alanı inşa edip o bölgeye bu ihtiyaçlarını karşılaması için kaplar koymalısınız. Diğer türlü günün bazı zamanlarını kafesinde geçirmesi daha doğru olacaktır.
Teşekkürler..Sıpa sokmaya çalıştığım zaman inat edip girmiyor bakalım işimiz var anlasılan :)

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kapısı açıkken girmeyi öğrenmesi gerekiyor :D Bu eğitim verilmediği için kafesine girmiyor ne yazık ki. Çok yiyip tüketmediği içinde dinlenme pozisyonunda bekliyor olmalı.

Yanına bir arkadaş alın bak nasıl giriyor kafese :p

Oyla 0

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Yanına arkadaş almak için erken değil mi daha 3 aylık falan..1 ay önce aldım o zaman petshoptaki kişi yem kırmaya 10 gün oldu başlayalı demişti..3 aylık mı oluyor o zaman? ben de acemiyim şimdi daha 1 tanesine bişi öğretemiyoruz 2 tane olurlarsa odada beni kafese tıkarlar heralde :D

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
:D Tabi zamanı gelince alınabilir eğer eğitim amaçlı aldıysanız dişi kuşunuzu. Eğer yeteri ilgi gösteremiyorsanız eş almanızı tavsiye ederim.

Oyla 0

Bad Sector

iyikus.com Üyesi
Kapısı açıkken girmeyi öğrenmesi gerekiyor :D Bu eğitim verilmediği için kafesine girmiyor ne yazık ki. Çok yiyip tüketmediği içinde dinlenme pozisyonunda bekliyor olmalı.

Yanına bir arkadaş alın bak nasıl giriyor kafese :p
Bu eğitimi nasıl vericem ne yapmam lazım?..ödül yiyecek veremiyorum dal darı dahil verdiğim hiçbirşeyin yüzüne bakmadı henüz.sadece yemini yiyor

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
kapıya alıştırmak biraz zor ama bu eğitimi kafeste yapmak gerekiyor. PArmağınıza atladıktan sonra açtığınız kafes kapağının üzerine koymalısınız ve kafese girmesi için biraz parmaklarınızla desteklemelisiniz. Biraz zor bir eğitimdir genelde kaçıyorlar :(

Oyla 0