Dişi erkeği ikna edebilir mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan İpek.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

İpek.s

Yönetici
Moderatör
Bizim evde işler biraz karıştı 😂 kuşlar ile ilgili anı kararlar veren biririyim kedilerine iyi baktığımı ve onlar için iyi olacağını düşündüğüm şeyleri yapıyorum birazdan açıklayacağım☺️ bunlar eş kuslarim daha önce Yavru aldığım .son zamanlarda disibiraz durgun diye başlık açtım
Gerekli takviyeleri yapıyorum
Bir kaç haftadır erkek eşine kur yaparken diger kafeste olan dişinin göz bebeklerinin küçülüp eğildiğini fark ettim
Ve bugün ani bir kararla değişim yaptım
Dişi çok kızgın erkeğin yanına gidiyor sürekli tünek üzerinde adım adım yanına yaklaşıp kur yapıyor
Erkek çok büyük bir tepki vermiyor ama gagasıyla püskürtuyor resmen 😁
Video çekemedim ama yakın zamanda çekip aticam dişi çok fazla kur yapıyor Erkek gibi ötüyor hatta kafes içinde erkeğin üzerine uçarak çıkmaya çalışıyor
Erkek ikna olabilir mi? Bu durumda beklemem mi gerekiyor yoksa o iş yaş mı?

Ekli dosyalar

• IMG_20220925_222710.jpg
    IMG_20220925_222710.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20221011_150909.jpg
    IMG_20221011_150909.jpg
    243.4 KB · Görüntüleme: 8
Dişi erkeği ikna edemedi 😕
Ne sabah ne akşam bu eşler susmak nedir bilmedi
Ev halkı firar ediyordu neredeyse
Bende istemeye istemeye tekrardan eş yaptım bu yaramazlari😐 bu kuşlar için yeni konu açmak istiyorum diside bir gariplik var hasta ve saklıyormu diye düşünmeden edemiyorum 🤷

Ekli dosyalar

• IMG_20220806_143831.jpg
    IMG_20220806_143831.jpg
    952.2 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
O da biraz boşta takılsın yapıcak bişey yok :)
Bir tane boşta yedek kafesim var ona genç erkeğe ayırırsam boşta yadek kafesim Yok kalmıyor yani (hastalık durumunda ) kafes işini halledeyim inşallah ileride almayı düşünüyorum
Abim bugün şehir dışından geldi gelirken de bana sürpriz yapıp
Cennet papağanı getirecekmis unutmuş
Tmm dedim bir bu eksikti 😂

Bir tane boşta yedek kafesim var ona genç erkeğe ayırırsam boşta yadek kafesim Yok kalmıyor yani (hastalık durumunda ) kafes işini halledeyim inşallah ileride almayı düşünüyorum
Cenneti bilmemde sultan papağanları çok hoşuma gidiyor benim.. İleride belki alırım bir tane diye düşünüyorum bakalım...

Cenneti bilmemde sultan papağanları çok hoşuma gidiyor benim.. İleride belki alırım bir tane diye düşünüyorum bakalım...
Valla hocam ilk kuşum da emri vaki verildi bana
Getirseydi seve seve bakardım. Genelde başından salinmak istenen kuşlar beni buluyor
Abim de çok Kafa ütüluyor sen bakarsın diye düşündüm dedi
Bende hiç kuşum olmasaydı bir tane sultan papağanı bakmak isterdim nasip artık 🙂

Tüh ya, keşke eş olsalarmış hoş olurmuş. Olurdu gerçi de erkek biraz diğer dişiyle zaman geçirdiğinden aklı oradaydı. Dişiye tam yönelemedi belki de

Tüh ya, keşke eş olsalarmış hoş olurmuş. Olurdu gerçi de erkek biraz diğer dişiyle zaman geçirdiğinden aklı oradaydı. Dişiye tam yönelemedi belki de
Aynen öyle 👍 oldu hocam diğer dişi susumuyordu ve erkek sürekli kafes teliyle akraba oldu video aticam sesiz sakin duran dişinin içinden canavar çıktı 😂

Ben biraz esprili bir hâle getirdim video yu
rainbow kuyruk düşürmüş. Biraz daha sabretmeliydin bence :)

Cennet papağanlarına bende bayılıyorum, çok güzeller 🥰
Ama bende öyle kıskanç bir kız var ki korkuyorum 🤣

Cennet papağanlarına bende bayılıyorum, çok güzeller 🥰
Ama bende öyle kıskanç bir kız var ki korkuyorum 🤣
Aynen öyle bu kuş hobiligi bağımlılık yapıyor 😂
Evde ciyak ciyak öten bir cennet papağanina hayır demezdim sanırım
Abim İstanbul'a gidince yollarım dedi ama yolculuk ağır gelir mi bilemiyorum
Maşallah senin kıza dişiler cidden kıskanç oluyur ama nedense benim iki dişi de notür😂