Dişi Muhabbet Kuşum

thread_prefix_desc.11

GüzelKuş

RSS Anne
Katılım
4 Tem 2017
Mesajlar
553
Puanları
98
Yaş
29
Konum
Ankara
Selam arkadaşlar, 5 aylık muhabbet kuşum var. Yaklaşık 3. 3.5 aydır bizimle. Parmağımı vs uzattığım zaman direkt kur yapıyor, kafasını heryerini sevdiriyor. Kafesini açınca direkt bana uçuyor, her yere konuyor kısacası. İyice evcilleştirdim, bensiz yapamaz oldu. Fakat ailemden biri parmağını uzattığı zaman sanki karşısında avı varmışcasına saldırıyor, ısırıyor. Kuşum dişi. Bu sorun nasıl halledilebilir.

Bir sorum daha var; Ben veya başkası odadan çıkınca çok şiddetli ötmeye başlıyor ve susuyor. Sebebi nedir?
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,256
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Aslında kendi cevabınızı bildiğinizi düşünüyorum. Kuşunuzla en çok siz ilgilendiğinizden dolayı size karşı öyle bir tutumu yok. Gagayı tutunmak ve savunma amaçlı kullandıkları için diğer bireylere eksik bir güvenle gittiği için tetikte bekliyor diyebiliriz. Kaldı ki kuşlar ısırabilir.
Diğer sorunuza cevabım ise şöyle; sizinle zaman geçirmek istiyor. Odayı terk ettiğinizde onunla ilgi alaka olmadığından sıkılacak. Tek bakılan kuşlarda ne yazık ki bu sorunla sık karşılaşılır. İlk 1-2 ay ele alıştırılıp her gün ilgilenir, ardından bu ilgi gittikçe azalır. Buna alıştığı için kuş strese girer ve eski hallerini göremez olursunuz. Böyle bir durum yaşanıyorsa yanına arkadaş alın.
 
Üst