DİŞİ muhabbet kuşumun kumu atması

GüzelKuş

Veteran
Merhaba arkadaş yaklaşık mayıs ayından beridir yavru olarak aldığım erkek muhabbet kuşum var bir kaç ay sonra yanına eş aldım şansa iyi anlaşıyor birbirlerine ayak atma kusma birbirini kaşıma oluyor şuan tahmini ikiside 9 ay veya daha büyük olabilirler. Son zamanlarda kızışma belirtileri çok fazla olmaya başladı kafesi en büyük boy aldım yuvalıklarını taktım ne lazım geliyorsa. Ama anlamdıramadığım hareketler var mesela çok iyi anlaşmalarına rağmen bazen dişi muhabbet kuşum arada erkeğe sinirleniyor ve kuş kumunu sürekli olarak ağzına alıp yere atıyor bunu da anlamadım yuvalıkla birkez ilgilendiğini gördüm başka görmedim yada ben rastlamadım bilemiyorum neyse.. dişi kuşum ayaklarını arada poposuna doğru vuruyor ağzıyla orayı oynuyor baktım dışkı falan da yok sürekli orasıyla ilgili. Gün içerisinde sürekli kur yapma içindeler. Bu bilgiler ışığında bana yardımcı olursanız sevinirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kuşlarınızın eş tuttuğunu söyleyebiliriz. Dişi kuşlar yapıları gereği genelde agresiftir. Yuvalığa ilgi zamanla artacaktır. Popo etrafındaki tüylerle oynaması ve zaman zaman orada ki tüyleri yolması çiftleşme için hazırlık yaptığını göstermektedir. Kum için küçük ilaç sulukları dedikleri kapları kullanabilirsiniz. Kum dökme oranı azalacaktır. Yuvalığa az bir miktar yuvalık için uygun talaş koymanızı tavsiye ederim.

Bu süreçte yumurta maması, vitaminli sular düzenli aralıklarla verilmelidir. Kafeste kalamar, gaga taşı, kum bulunmalıdır.